Menu strony
Thomas-It

Na wszystko dobre są etykiety

Jak wyglądałoby życie, gdyby na świecie nie istniały etykiety? Sprawa wydaje się łatwa – wynaleźlibyśmy je. Lecz pomyślmy jednak, iż pomysłowość homo sapiens w tej i tylko w tej domenie poniosłaby porażkę straszliwą i bolesną. Jak funkcjonowałby świat, w którym nie istniałyby etykiety (kliknij litery metalowe z rathgeber.pl...) samoprzylepne? Zapraszam do łamigłówki.

etykiety samoprzylepne
Staruszka posiadałaby wielki kłopot. Jak przechowywać konfitury? Mnóstwo słoików i weków, a oznaczyć nie ma jak. Rzecz jasba, pamięć coraz gorsza. Synek przyjedzie i na śniadanie otrzyma ćwikłę zamiast marmolady z wiśni. A z kolei w Paschę na talerz świąteczny trafi marmolada śliwkowa, a nie ćwikła. Normalne szaleństwo! Cóż uczynić ma babinka nieszczęsna, której nie są znane etykiety…

Urząd pocztowy? Wyobraźcie sobie tony paczek bez etykiet. Dziś sortowacze na pocztach to właściwie gadające >aplikatory etykiet i drukarki etykiet. Z tym pożytecznym ustrojstwem chodzą wszędzie. Bez etykiet, powstanie bałagan. Nabazgrolone na kartonach namiary błyskawicznie się rozmażą. Liczący ponad trzy czwarte wieku hipotetyczny Kowalski, który od stanu wojennego nie posiada ani jednego włosa na głowie, dostanie paczkę z zestawem szamponów. Śliczna studentka medycyny z Warszawy przeżyje szok, gdy w przesyłce dostanie pełny zbiór pism wielkich świętych sprzed milienium. Bez cienia przesady powiem, że gdy etykiety nie są w sprzedaży, glob pochłoniają zamieszki na ogromną skalę.

A sklepy? Cóż poczną handlowcy, gdy do pomocy nie przyjdzie im program do etykiet? Ekonomia załamie się całkowicie. Oczywiście, na placu boju są jeszcze metki, do których zczytywania służy czytnik kodów kreskowych. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – kogo one obchodzą? Skromne paski materiału zwykle stają się główną ofiarą nożyczek. Zapaść sklepów to bankructwo ekonomii ludzkości. To zaś droga do chaosu i biedy…

Polecamy też

Etykiety na każdą okazję

etykiety samoprzylepne
Kiedy posiadamy niewielki sklep albo paramy się handlem przez internet na małą skalę, zwróćmy uwagę na etykiety sprzedawanych produktów. Nie powinny to być tylko proste kawałki papieru przyczepione do kartonika, zawierające wyłącznie suche wiadomości o przedmiocie. Etykietki mogą być doskonałą wizytówką i formą promocji naszego sklepu.


Aż dziw bierze, że takie maleńkie papierki, jak taśmy termo transferowe żywiczne, mogą odgrywać żywotne role w życiu ludzkim. Takie kwestie stają się jasne, dopiero gdy czegoś braknie. Kończąc temat, ziemi, na której nie istnieją etykiety samoprzylepne, nie wolno życzyć najgorszemu wrogowi.
Podpatrzone na: Etisoft
19/04/25, 07:20:02