Menu strony
Thomas-It

Tablica multimedialna w każdej szkole.

Drukarki serii ML-5510/6510
Coraz częściej urządzenia wielofunkcyjne przydają się w placówkach edukacyjnych. Stosowanie coraz bardziej skomplikowanych urządzeń w skomplikowanej, na co dzień edukacji, ma za zadanie pomóc uczniom jak i nauczycielom. Dziś już kreda i gąbka to za mało. Już od najmłodszych klas szkoły są wyposażane w cuda techniki, o których nie śniło się naszym rodzicom. Również dzieci nie używają już tylko książek i długopisów, ale od najwcześniejszych lat muszą umieć pracować z komputerem. Dzieci do robienia w domu otrzymują wykonanie prezentacji na komputerze. Epoka pisania opowiadań na kartce odszedł do lamusa. Kiedyś biała kreda, marker, obecnie przedmioty dodatkowe w postaci interaktywnej tablicy. A wszystko to dlatego, aby proces nauczania pozwolił na większą aktywność na to, co wokół.

Polecamy też

Rozrywka w wirtualnym świecie


Trudno byłoby się chyba nie zgodzić co do tego, że szeroko rozumiana wirtualna rozrywka stoi w obecnych czasach na naprawdę wysokim poziomie rozwoju, i właściwie każdy z nas znajdzie w tej dziedzinie dla siebie sporo atrakcyjnych możliwości.


Powszechnie spotykane są tablice multimedialne dla szkół. Tablica taka to połączenie komputera, projektora i tablicy. Tablica pełni funkcję monitora, która reaguje ze specjalnym piórem. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ pozwala łatwo obsługiwać dowolny moduł. Komputer ten jest na tyle sprytnie zaprojektowany, że umożliwia robienie notatek i dodawanie ich. Dzięki temu z notatek można skorzystać momencie, a jednocześnie stają się tworzywem szkoleniowym dla innych klas. Taka tablica jest bardzo praktyczna od strony technicznej: nie trzeba się troszczyć o wzięcie ze sobą pomocy naukowych na dany temat. Do niewątpliwych zalet stosowania tablicy interaktywnej jest to, że przykuwa zainteresowanie przedmiotami.

Bardzo pożyteczny przy takich tablicach jest Internet. Nie ma nic intrygującego niż oglądanie na żywo toczących się filmów. Nie ma nic prostszego niż wyszukanie potrzebnego nam urządzenia w naszej okolicy. Należy wpisać w wyszukiwarkę frazę np. urządzenia wielofunkcyjne Wrocław, aby pokazała się nam znaczna ilość podstron o podanej tematyce. Wybór proponowanych urządzeń jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zaciekawił Cię ten wpis? To doskonale, gdyż oryginalny wpis (https://incube.pl/onestream/) posiada podobne dane do publikowanych.

Korzystanie z tego typu oprogramowania, z całą pewnością uatrakcyjni lekcje.
Opracowanie: M.B
21/07/10, 07:38:04