Menu strony
Thomas-It

VoIP - innowacyjne rozwiązanie po które coraz chętniej sięgają przedsiębiorstwa

Żyjemy w świecie, w którym rozmowa na dystans to już nawet nie potrzeba, ale konieczność. Od 1876 roku, kiedy to Aleksander Bell wynalazł pierwszy aparat telefoniczny, upłynęło sporo czasu, a my - ludzie, poczyniliśmy znaczne postępy w pierwotnej technologii „dzwonienia”. Jedną z nowszych (oraz tańszych) metod jest telefonia IP ale mało jeszcze z niej korzysta, a większość nawet nie wie o takiej metodzie.

telefon
Czym jest telefon VoIP? Telefony IP (zwane też telefonami VoIP), to urządzenia, które w przeciwieństwie do zwykłych aparatów PSTN lub ISDN nie są podłączone do linii telefonicznej, ale do sieci internetowej, a rozmowy są realizowane [przy pomocy VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, w skrócie „telefonia internetowa”). Takowe aparatym umożliwiają prowadzenie o wiele tańszych rozmów, czasem nawet bezpłatnych, w zakresie jednego operatora. Wyglądają one jak zwyczajny telefon wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a czasami także ekran,lecz nie są zaopatrzone w regularne wyjście do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, ale w wyjście do Internetu, najczęściej standardowe, takie jak przy komputerze. Co interesujące, aby używać tej technologii nie potrzebujemy komputera. Potrzebować go będziemy tylko do skonfigurowania urządzenia. Sporadycznie zdarza się, że telefony VoIP mylone są z telefonami USB, które tak naprawdę są jedynie odpowiednikiem karty dźwiękowej ze słuchawką, mikrofonem i kilkunastoma przyciskami klawiatury. Telefony tego typu nie potrafią przekazać rozmowy bez pomocy komputera i łączone są z komputerem przy pomocy złącza USB- sprawdź mój blog.

Polecamy też

Prężnie działający skup telefonów, w którym znajdziemy dobry model telefonu komórkowego.

Klienci, dotychczasowi oraz przyszli, w pierwszej kolejności poszukują informacji w internecie. Dobrze jest stawiać na telefony dostosowane do naszych wymogów, ponieważ jedynie dzięki nim będziemy zadowoleni z naszego wyboru. Sieć cechuje się nadzwyczajnym bogactwem, biorąc pod uwagę nowe oferty telefonów i akcesoriów. To właśnie tam znajdują się rozmaite informacje na temat plusów miejsc jak skup telefonów, co przygotowują wciąż coraz to nowsze propozycje.


Jak zacząć korzystać? Na tę chwilę na rynku dostępnych jest kilku operatorów, którzy obsługują nie tylko klienta biznesowego, lecz również indywidualnego. Aby ich odnaleźć najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest skorzystać z Internetu. Starczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: telefon VoIP, telefonia VoIP bądź operatorzy VoIP i już po chwili ukażą nam się linki do stron internetowych poszczególnych operatorów.
19/12/13, 07:08:03