Menu strony
Thomas-It

Na czy polega praca pracownika kontroli jakości?

Osoba pracująca na stanowisku specjalisty ds. kontroli jakości monIToruje wybrane czy też wszystkie etapy procesu wytwórczego i zapobiega fabrykowaniu artykułów marnej jakości.


Zależnie od wytwórni kontrola jakości może przebiegać rozmaicie.


dokument


Polecamy też

Skuteczne zarządzanie usługami informatycznymi

sii, serwery, outsourcing it
Jednym ze sposobów, by w dobie globalnego kryzysu mieć regularne dochody, jest z pewnością własna firma. Posiadanie własnego interesu daje nam dużą swobodę działania. Można wcielać w życie własne projekty, a także rozwijać się w każdym kierunku. Dzięki własnej firmie nie trzeba się ograniczać. To my jesteśmy właścicielem i to my tu podejmujemy decyzje.


kontrola jakości


Każdy fachowiec pracujący w takim zawodzie powinien bezustannie gromadzić wiedzę o dzisiejszych potrzebach rynku w obrębie jakościowych wymagań stawianych artykułom albo zgłoszonych patentach. Dużo firm posiada własne systemy zapewniania jakości, które oparte są na przeprowadzaniu wszelkich procesów oraz operacji powiązanych z danym produktem podług przedtem sprecyzowanych przesłanek wynikających z wymogów klienta. Do kluczowych zadań profesjonalisty absorbującego się kontrolowaniem jakości należy zdefiniowanie głównych cech jak też jakościowych wymagań wytwarzanych artykułów, wykonanie ich specyfikacji a także dobór modelu zapewnienia odpowiedniej jakości.


Kontroler jakości powinien też prowadzić specyfikację wdrożonego systemu a także odpowiada za realizowanie cyklicznych weryfikacji stanu jakości usługi albo wyrobu.

Zaintrygowały Cię informacje audyt procesów technologicznych podane w tym wpisie? Szalenie miło więc będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Oczekujemy na recenzję!

Kontrola jakości obecna jest w całym wytwórczym procesie. Najczęściej rozpoczyna się od inspekcji dostarczonych surowców, produktów jak też półproduktów. Kolejny etap to kontrola jakości na poszczególnych etapach procesu fabrykowania a także warunków i sposobu jego przechowywania oraz transportu. Inspektor jakości wykonuje swoją pracę w przeróżnych miejscach.


Mogą być to zarówno budowle biurowe, jak również hale produkcyjne bądź laboratoria. Od typu dozorowanego wyrobu czy też usługi będą zależeć szczegółowe warunki pracy.
22/06/10, 10:52:04