Menu strony
Thomas-It

Kilka informacji o tym, w jaki sposób możesz usprawnić funkcjonowanie swojej firmy

Jednym z podstawowych problemów przy prowadzeniu dużej lub średniej firmy jest obieg dokumentów i informacji. Zwyczajny, papierowy sposób jest niezbyt szybki oraz zawodny, ze względu na choćby sytuację, gdy jakiś ważny dokument na przykład może się zawieruszyć, z czego później wynikają poważne komplikacje. Potrzeba usprawnienia komunikacji między pracownikami przedsiębiorstw i tym samym uniakania takich sytuacji, zapoczątkowała tworzenie oprogramowania szerzej znanego pod pojęciem Workflow.
Biznesmen
Uogulniająco pojęcie to jest używane w odniesieniu do oprogramowania, zwłaszcza tego, które służy wspomaganiu pracy grupowej. Oprogramowanie takie pozwala na określenie jakie role w procesie przetwarzania dokumentów pełnią osoby biorące udział w wykonywaniu sprecyzowanej czynności oraz jakie są stany pośrednie dokumentów. Jako jeden z przykładów można podać realizację obiegu szkolenia w firmie. Osoby zlecające wykonanie pracy związanej z organizacją szkolenia aktywują dane wejściowe (miejsce i tematykę szkolenia oraz pracowników, którzy są zobowiązani, aby wziąć w nim udział), powstaje dokument (efematic.pl/) zgłoszenia szkolenia. W następniej kolejności dane są odbierane przez pracownika realizującego zlecenie (zaproponowany zostaje np. termin wyjazdu, rodzaj środka transportu, firma szkoleniowa i tym podobne), ze zgłoszenia powstaje dokument szkolenia. Informacje te trafiają znów do decydentów, którzy akceptują informacje o wykonaniu zlecenia (na przykład pozwalają na zakwaterowanie w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu), dokument delegacji zostaje zatwierdzony do wykonania.

Polecamy też

O czym kategorycznie należy dziś pamiętać, kupując stosowny dla siebie laptop?

laptop
Laptopy są obecnie niezmiernie popularne. Ich sprzedaż stale się zwiększa, ponieważ dla przeciętnego użytkownika są one faktycznie wygodne. Niewielkie rozmiary sprawiają, że można z nimi podróżować i korzystać z nich w dowolnym miejscu, co jest dziś dla większości osób rzeczywiście ważne. Oferta laptopów jest dość zróżnicowana, tym samym planując zakup jakiegokolwiek urządzenia, należy być uważnym oraz starać się dobrze analizować każdy wybór. Co przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kupując stosowny dla siebie laptop?


Nauka języka w firmie
Pracownicy wykonują zlecenie, potwierdzają ukończenie szkolenia, dokument szkolenia zostaje zrealizowany, a następnie ma miejsce akceptacja zwrotów kosztów wyjazdu. Widoczne jest, że każdy z etapów przetwarzania takiej informacji charakteryzuje się określonym zbiorem osób wykonujących sprecyzowane operacje na dokumentach i zdefiniowanym zestawem możliwych stanów dokumentu. Są to specyficzne cechy procesu workflow. Systemy obiegu dokumentów umożliwiające takie działania to na przykład: eSoda (program darmowy), BOS, eDokumenty (licencja to koszt 850 zł za każde stanowisko) lub M-Files. Umożliwiają one na przykład obieg faktur, wszelkiego rodzaju zleceń jak i również informacji handlowych, obsługują faks i skaner, klasyfikują dokumenty jak również umożliwiają ich szybkie odszukanie.

To, na jaki program do obiegu dokumentów się zdecydować, zależy od zapotrzebowania konkretnej firmy. Do rozważenia jest również kwestia tego, czy za oprogramowanie płacić, czy zdecydować się na bezpłatne rozwiązanie. Zainteresowanych tą kwestią zapraszam do odwiedzenia forów internetowych oraz portali producentów oprogramowania, gdzie możemy znaleźć szersze specyfikacje oprogramowania.
Opracowanie: Arek
19/06/07, 10:34:43