Menu strony
Thomas-It

Każdy laptop potrzebuje legalnego oprogramowania — w szczególności takie, które są kupowane do pracy

W Polsce mamy taką ustawę, że każdy komputer, który jest używany w biurach, musi mieć legalny program.


Zapewne wszyscy możemy przypomnieć sobie skandal oraz kompromitację, na jakie wystawiona została policja, gdy jakiś czas temu okazało się, że pracują oni na nielegalnym oprogramowaniu.
oprogramowanie


Ścigają takie zachowanie pośród rodaków, a sami nie świecili dobrym przykładem. Dziś takiego rodzaju zachowania są już dość rzadkie. Wszystkie przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że komputery, które znajdują się w budynku oraz używane są przez osoby tam zatrudnione, muszą mieć legalne oprogramowanie, ale też legalny program księga przychodów i rozchodów antywirusowy. To niezwykle ważne. Trzeba mieć na to rachunek oraz w momencie kontroli pokazać, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeżeli kupujemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset laptopów, to rzecz jasna można zapytać o rabat. Będziemy potraktowani jak najlepsi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, by przeprowadzić przeszkolenie z nowego systemu. Będzie to pewnie niezwykle użyteczne, ponieważ badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszelkich możliwości, jakie daje dany program, gdyż po prostu nie wiemy, że istnieją. Tego typu szkolenie może być także wykonane online.
Taka forma jest dzisiaj dość popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, nie zapominajmy o tym, że powinniśmy otrzymać również gwarancję.
22/08/10, 08:07:06