Menu strony
Thomas-It

Jak odpowiednio znaleźć gadżety oraz akcesoria do smartfonów i komórek, żeby być z tego zadowolonym

Telefony komórkowe i smartfony to nieodłączny element naszego życia - niewiele jest ludzi, którzy nie mają chociaż jednego z tych urządzeń. Jeszcze parę lat wcześniej komórki służyły tylko do rozmów, lecz bardzo szybki rozwój telefonii, oraz zaprojektowanie ekranów dotykowych spowodowały, że dzisiaj są centrami mobilnej rozrywki. Na nowoczesnych telefonach można grać w niezliczoną liczbę najróżniejszych gier, puszczać piosenki albo oglądać filmy.

tablet Samsung Galaxy
Ogromna liczba tego typu aparatów sprawiła także, że równolegle rozwinął się rynek akcesoriów telefonicznych - jeśli każdy z posiadaczy kupiłby chociaż jeden drobiazg, to daje to rynek wart kilkadziesiąt milionów euro. Akcesoria do komórek zakupić można w wielu miejscach i mają one bardzo różną jakość.

Niektóre z nich można kupić w oryginalnej dystrybucji - jako przykład posłuży etui do samsung galaxy - modny design, dostępne razem z telefonami tej firmy. Ale zdecydowana większość z nich sprowadzana jest z Chin, i pomimo że przeważnie pasują do danych modeli aparatów, to z ich poziomem wykonania będzie różnie.

Polecamy też

Możliwości smartfonów

smartfony
Rozwój technologii smartfonów nabiera dynamiki w ostatnim czasie. W chwili obecnej ponad 50% sprzedawanych telefonów to smartfony.
Prym wiedzie iphone, którego nowa odsłona za każdym razem jest mocno relacjonowana w mediach. Apple ma swoich wiernych fanatyków, którzy czekają często w długich kolejkach by nabyć Iphone'a w dniu premiery. Mimo wysokich kosztów, produkty Apple'a sprzedają się znakomicie.


Akcesoria do telefonu, szczególnie kupowane w internetowych sklepach czy w serwisach aukcyjnych to pewna loteria, gdyż nie wiadomo co się otrzyma w przesyłce nadanej przez sprzedawcę. Oczywiście wszyscy sprzedawcy będą chwalić to co sprzedają, wszystko ma najwyższą jakość i oczywiście zawsze pasuje do danego modelu telefonu. Ale po dostaniu przesyłki czasami się okazuje, że niestety nie do końca będzie to prawdziwe, bo produkty, jakie doszły są zwyczajnie kiepsko wykonane.

W niektórych przypadkach użytkowanie ich może być wręcz groźne, szczególnie to dotyczy baterii oraz ładowarek. Podczas ich zakupu trzeba bardzo uważać, bo niektóre mogą nie mieć odpowiednich atestów i używanie ich zakończyć się może groźnym pożarem. Z tego też powodu planując zakup czegoś takiego zawsze należy sprawdzić, czy spełniają one parametry bezpieczeństwa. Inne gadżety takie jak kable, obudowy albo słuchawki można dość bezpiecznie kupować, co najwyżej będą problemy z ich działaniem, ale nie są niebezpieczne.
22/07/08, 08:03:03