Menu strony
Thomas-It

Koszty pozycjonowania: od czego zależą?

Właściciel firmy, działającej w sieci, zdaje sobie sprawę, że pozycjonowanie witryny jest jedną z dróg do sukcesu. By wyróżnić się spośród konkurencji i zostać zauważonym przez potencjalnego klienta, należy wyświetlać się wysoko w wynikach wyszukiwania. Ale taka usługa będzie nas kosztować. Ile?

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje pozycjonowanie, jest wyjątkowo złożona. Problematyczność zagadnienia wynika z wielu zróżnicowanych kwestii, z których najważniejsze to: metody pozycjonowania, słowa kluczowe, na które ma być pozycjonowana witryna, czas wykonania usługi, elementy, wchodzące w obręb oferowanej usługi. Ceny pozycjonowania mogą się różnić od 50 do 5000 zł za miesięczną obsługę. Kliknij stronę Artefakt i się przekonaj. Wynikiem czego są te rozbieżności? Niektóre agencje stawiają na ilość, inne na jakość. Za niską cenę możemy oczekiwać pozycjonowania, dającego krótkotrwałe wyniki, mającego mało wspólnego z profesjonalnymi działaniami z zakresu SEO. Jednak może się również zdarzyć, że akurat trafiliśmy na początkującą w branży firmę, która oferuje konkurencyjne stawki, żeby móc urozmaicić swoje portfolio i zyskać doświadczenie. Od nas zależy, na jaki rodzaj usług się zdecydujemy, ile będziemy chcieli zapłacić i co zechcemy otrzymać w zamian.

Polecamy też

Komu przyda się pozycjonowanie domen internetowych?

przykładowy sklep internetowy
Parę lat wstecz głoszono, że aby utrzymać biznes, trzeba przenieść firmę do internetu.


przeglądanie internetu na komputerze
Kolejnym czynnikiem, który kształtuje ceny pozycjonowania, jest sposób rozliczania się firmy pozycjonującej z klientami. Znane agencje, o ustabilizowanej pozycji na rynku, są w stanie od razu podać, ile kosztuje pozycjonowanie strony na wybrane frazy we wskazanych branżach. Mniejsze agencje często stosują taki system rozliczania się za usługę, że przyjmują wynagrodzenie tylko wówczas, gdy w ustalonym czasie osiągną zamierzone wyniki. Czasami od tego, na którą pozycję uda się pod daną frazą kluczową wypozycjonować witrynę, zależna jest wysokość wynagrodzenia. Krótko mówiąc: ceny pozycjonowania są bardzo rozbieżne i niejednorodne oraz uzależnione od wielu czynników. Dlatego opłaca się sprawdzić to hiperłączne.

Zanim zatem zdecydujemy się na podpisanie umowy z wybraną agencją e-marketingową, warto przemyśleć, na jaki wydatek możemy sobie pozwolić oraz które efekty pozycjonowania są dla nas ważne: te chwilowe, czy te długofalowe? Od tego zależne będzie, na co się ostatecznie zdecydujemy
19/10/26, 13:54:05