Menu strony
Thomas-It

Bezpieczeństwo sieci przedsiębiorstwa

Aktualnie w przeważającej części firm zainstalowane są sieci informatyczne, a bez wątpienia wszystkie mają dostęp do internetu. Połączenia sieciowe przynoszą ogromne korzyści, co do tego nie może być żadnych zastrzeżeń. Niestety, niosą ze sobą także sporo pułapek. bezpieczeństwo sieci sporej liczbie właścicielom biznesów nie daje spać w nocy. Jakie działania podjąć, by przestać się martwić hakerami, robakami internetowymi i utratą danych?

Polecamy też

Rozwiązania serwerowe dla firm

Serwer
Wydajne i sprawne serwery to współcześnie podstawa ważnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych znanych przedsiębiorstw, jak również w małych firmach należy koniecznie zadbać, aby pakiety danych wysłane z jakiegoś punktu A przedostały się jak najszybciej do punktu B. Nowatorskie aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel elektroniczny, witryny WWW oraz całe wachlarze odmiennych usług świadczonych przez sieć internet, intranet ,a także ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby znajdujące się w sieci.


Bezpieczne zakupy przez internet
Istotne jest, by zadbać o wynajęcie specjalisty, który zajmie się firmową siecią. Zadania wiążące się z użytkowaniem serwerów, routerów i zapór bezpieczeństwa nie powinny być zostawiane laikom. Podstawą bezpieczeństwa sieci jest również nabycie dobrych programów antywirusowych i zabezpieczających ruch internetowy. Programy te trzeba na bieżąco aktualizować – bez świeżych baz wirusów są one bezużyteczne.

Komputer iBUYPOWER w obudowie Thermaltake Level 10
Żeby dowiedzieć się, czy firma jest przygotowana na ofensywę hakerów z internetu oraz czy pliki w wewnętrznej sieci są odpowiednio zabezpieczone, należy wykonać test bezpieczeństwa IT.

Jeśli zaintrygowała Cię ta strona, koniecznie sprawdź link automaty do gier kupno a dowiesz się znacznie więcej informacji, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy piękny uśmiech.

Do tego zadania trzeba wynająć specjalistyczną firmę, oferującą takie usługi. Audyt bezpieczeństwa sieci opiera się na całościowym sprawdzeniu sieci informatycznej i znalezieniu słabych punktów, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów. Informatycy sprawdzają serwery, pojedyncze stacje robocze i routery, prowadząc kontrolowaną ofensywę z zewnątrz i wewnątrz firmowej sieci. Starają się sklasyfikować poziom zabezpieczeń, tzn. czas, jaki zajmie obejście haseł i przejście przez firewall. Zazwyczaj po audycie spisywany jest szczegółowy raport, który należy dać firmowemu administratorowi sieci, by podjął stosowne działania.
Opracowanie: Eliza Misiecka
20/06/09, 07:15:06