Menu strony
Thomas-It

Microsoft prezentuje swój nowy system

Od kilku lat jednym z najczęściej nabywanych i najmocniej pożądanych urządzeń multimedialnych są smartfony, czyli nic innego jak kieszonkowe aparaty telefoniczne kompresujące możliwości telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego.

Polecamy też

Jakie funkcje oferują programy MRP i ERP?

komputery
Każde przedsiębiorstwo musi w dzisiejszych czasach być wyposażone w systemy informatyczne. Akronim ERP pochodzi z języka angielskiego i tłumaczy się go jako planowanie zasobów przedsiębiorstwa czy – fakultatywnie – zaawansowane zarządzanie zasobami. ERP stanowi zbiór systemów informatycznych, jakie powstały w celu łatwiejszego zarządzania przedsiębiorstwem.


windows 8
Pierwsze smartfony zostały wyprodukowane w ostatniej dekadzie lat 90., a dziś kompresują funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki internetowej, pagera, GPS, jak też cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kamery wideo. Urządzenia te kontrolowane są za pomocą systemów operacyjnych podobnych do tych w komputerach. Najczęściej używane są: Android, Bada OS, Symbian, iOS, BlackBerry OS i Windows Phone.

Poszukujesz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (https://www.impeco.pl/grzalki-terma) na pewno Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz na niej wiele niezwykle pożytecznych danych.

Najbardziej niedoceniany jest ostatni spośród nich, ale pomimo dużej liczby oponentów, w czasie ostatnich lat zyskuje coraz większe poparcie i w wybranych krajach zdobył już aż 5-6% rynku.

W tym roku Microsoft wypuścił na rynek swój nowy produkt- system operacyjny Windows Phone 8. Oprogramowanie to jest wielce ciekawym wyjściem dla użytkowników smartfonów. Współpracuje ono z PC z Windows 8, Windows RT i konsolą Xbox 360 jak i również usługami w chmurze SkyDrive. Dzięki możliwości takiej współpracy posiadacz ma możliwość między innymi edytować dokumenty na telefonie i skończyć edycję na komputerze. Identycznie jak systemy znane już z urządzeń PC, Windows Phone 8 posiada kafelkowy interfejs. To zupełnie zmieni pisanie aplikacji na windows phone i ich wygląd.

windows 8 wygląd
Typowe są tak zwane „żywe kafelki” (ang. Live Tiles), poprzez które użytkownik ma możliwość dopasowania ekranu urządzenia do indywidualnych preferencji, umiejscawiając na nim na przykład kontakty, muzykę, zdjęcia. Do dyspozycji są trzy rozmiary oraz 20 kolorów kafelków. Najbardziej użyteczne funkcje tego systemu operacyjnego to:

- Live Apps, czyli aplikacje dające możliwość dostępu do najnowszych informacji z ekranu startowego, przykładowo propozycji w serwisie zakupów grupowych, wpisów na Facebooku;

- Kącik Dziecięcy- jest to specjalna opcja, za pomocą której umożliwisz swojemu dziecku dostęp jedynie do wyselekcjonowanych przez siebie aplikacji oraz funkcji;

Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8
- Pokoje – pozwalają na tworzenie grup z innymi użytkownikami Windows Phone 8, między innymi z rodziną, przyjaciółmi. Za pośrednictwem tej funkcji można rozmawiać na czacie, dzielić się dokumentami, zdjęciami;

- Licznik transferu – ogranicza objętość pobieranych z Internetu danych przez minimalizację zdjęć na stronach internetowych, wyświetla ile danych zużywa aplikacja, informuje o bliskim wyczerpaniu limitu. Niestety opcja występuje nie u wszystkich operatorów.

- Portfel i NFC – daje możliwość wykonywania płatności z pomocą modułu NFC (ang. near-field communications), zakładanie kart lojalnościowych, członkowskich.

- Skype – wykorzystując komunikator posiadacze mogą wykonywać i odbierać połączenia jak w najzwyklejszym telefonie. Skype jest ciągle włączony i dostępny.

Biorąc pod uwagę fakt, że platforma Windows Phone 8, ze względu na swoją niewielką jak na razie popularność, nie jest przesycona dostępnymi aplikacjami (tak jak to ma miejsce w przypadku między innymi Androida) wartym poznania zagadnieniem jest projektowanie aplikacji mobilnych. Obecnie każdy windows phone developer będzie wydawał aplikacje głównie na ósemkę. Zainteresowanych tym tematem zapraszam na stronę jojomobile, jest to firma tworząca aplikacje mobilne, gdzie możemy znaleźć dużo informacji, których tematem jest między innymi projektowanie aplikacji na Windows 8.
Podpatrzone na: jojomobile.eu
Opracowanie: S.S.
20/09/19, 07:19:10