Menu strony
Thomas-It

Podstawowe informacje w temacie konstrukcji, sposobu funkcjonowania i możliwości nowoczesnych ekranów LED.

Chcąc zorganizować większą imprezę sportową, kulturalną czy na przykład koncert bardzo często zaczyna się sięgać po nowoczesne rozwiązania, zarówno jeśli będzie chodzić o obszar nagłośnienia, ale też o wyświetlanie obrazu. Istotną rolę zaczęły od niedawna odgrywać panele led, mające tak wiele zalet, że używane są obecnie w bardzo dużej liczbie obszarów naszego życia.


W czasie meczów lub koncertów ekrany LED przeważnie są wysoko podwieszone, tak aby wszyscy uczestnicy mogli je zobaczyć, a o tym, co będzie na nich emitowane, będzie decydował operator. Bardzo często wykorzystuje się je także w celu informacji drogowej i pasażerskiej, a także jako dekoracja i oświetlenie.

reklama LED
Pomysłów na użycie tego typu ekranów pojawia się coraz więcej, zwłaszcza że zaczynają one być coraz tańsze oraz prostsze w instalacji i obsłudze. Dzięki swoim zaletom ekrany LED bardzo często można spotkać w różnych obiektach sportowych i publicznych, choć większość osób będzie je jednak kojarzyć z wielkim ekranem na meczu czy koncercie.

Ekran LED używa do swojej pracy różnokolorowe, mocno świecące diody. Pojedynczy piksel ekranu LED składa się z trzech kolorowych diod, czyli zielonej, niebieskiej i czerwonej. Diody zmieniając natężenie świecenia stanowią z dalsza jeden świecący punkt, który widzi obserwator, np. odwiedź witrynę. Dzięki użyciu technologii LED ujawnia się jedna z najważniejszych zalet ekranów zaprojektowanych w taki sposób.


Są one zupełnie odporne na zakłócenia spowodowane przez ciemności czy słońce - bez względu na to, kiedy i w jakich warunkach pracują, to obraz cały czas będzie wyraźny i czytelny. Kolejną ich zaletą jest duża odporność na atmosferyczne warunki, ekrany przeznaczone do pracy na zewnątrz są zupełnie odporne na wodę.

Ekrany LED mają modułową budowę, przez co łatwo można modyfikować ich rozmiary i układ (medas-media.com.pl). Dzięki temu są one łatwe do przewożenia, co może mieć duże znaczenie na przykład przy meczach czy jakiś innych imprezach masowych.
19/04/23, 08:30:02