Menu strony
Thomas-It

Zacznij swoją znajomość z fotografią! Zaznajom się z możliwościami innowacyjnych aparatów!

Fotografia przeobraża się w coraz częściej selekcjonowane zainteresowanie. Złapanie obrazu fascynuje ciągle nowe jednostki. Jak zacząć swoją wędrówkę z fotografią?
Przeszkol się z podstaw robienia zdjęć

aparat
Biorąc sprzęt i spoglądając na cel naszego zdjęcia często jesteśmy tak skoncentrowani na pierwszoplanowym przedmiocie, że kompletnie nie widzimy tego co się wydarza za nim. Z tej przyczyny wykonaliśmy np. zdjęcie naszej babci, a po jego wywołaniu widzimy, że stojąca z tyłu lampa wystaje wprost z głowy naszej postaci, całkowicie psując układ i wyglądając po prostu śmiesznie. Dlatego tak ważne jest świadome widzenie i pojmowanie tego co chcemy sfotografować. Kolejny przykład to fotografie nad morzem - miejsce ogólnodostępne, w scenerii bardzo łatwo o obraz, którego potem nie będziemy mogli pokazywać. Z uważnym patrzeniem łączy się umiejętność kadrowania.

Naturalnym może się wydawać umiejscowienie przedmiotu w środku kadru, jednakże jest to pomyłka. By dodać fotografii ciekawego wyglądu, należy wykorzystać technikę złotego podziału. Jeśli w trakcie fotografowania ujęcie nie udało się nam, nie ma przeszkód by spróbować skadrować go później w programie graficznym. Niestety to wyjście nie zawsze da nam zadowalające rezultaty. Nie bez znaczenia jest sprzęt jaki posiadamy.
aparat
Porządny sprzęt posiada wysoką rozdzielczość, co daje zdjęcia w dobrej jakości i wpływa na uchwycenie większej liczby szczegółów. Takim sprzętem bez dwóch zdań jest eos 70d. Bez wysiłku sfilmujemy nim również wszelkie familijne uroczystości.


Polecamy też

Każdy może posiadać własne swoje zdjęcia z góry

Filmowanie z powietrza
Jak często było tak, iż pragnęliśmy by nasz film posiadał też ujęcia robione z góry, gdyż pragnęliśmy pokazać jak wspaniale wygląda jakiś napis ułożony z kwiatów, albo zwyczajnie chcieliśmy uwiecznić ilość tłumu, która z nami pokazała się? Teraz to wszystko jest realne, a co więcej możemy to otrzymać bez najmniejszego wysiłku. Starczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie urządzenie, które zasilane jest niewielkimi silniczkami oraz równocześnie sterowane jest zdalnie z ziemi.


Nie tylko fotografia pozwala na zachowanie chwili

Interesującym gadżetem jest też kamera gopro hero 3. Z jej zalet bez wątpienia skorzystają osoby pasjonujące się rozrywkom ekstremalnym, albowiem ta kamera jest bardzo mała i mało waży, więc doskonale pasuje do kasku, etc. Ponad to jest odporna na wodę do 40 m. Jej budowa zezwala na mnóstwo zabaw z kątem widzenia, a także dostarcza jakość HD filmu, zarówno na ziemi, jak i pod wodą. Producenci zadbali też o jak najlepszą jakość dźwięku. Kamera ma wmontowane WiFi i wejście na kartę pamięci.
19/10/05, 16:58:05