Zacznij swoją znajomość z fotografią! Zaznajom się z możliwościami innowacyjnych aparatów!

Fotografia przeobraża się w coraz częściej selekcjonowane zainteresowanie. Złapanie obrazu fascynuje ciągle nowe jednostki. Jak zacząć swoją wędrówkę z fotografią?


Przeszkol się z podstaw robienia zdjęć

aparat
Biorąc sprzęt i spoglądając na cel naszego zdjęcia często jesteśmy tak skoncentrowani na pierwszoplanowym przedmiocie, że kompletnie nie widzimy tego co się wydarza za nim. Z tej przyczyny wykonaliśmy np. zdjęcie naszej babci, a po jego wywołaniu widzimy, że stojąca z tyłu lampa wystaje wprost z głowy naszej postaci, całkowicie psując układ i wyglądając po prostu śmiesznie. Dlatego tak ważne jest świadome widzenie i pojmowanie tego co chcemy sfotografować. Kolejny przykład to fotografie nad morzem - miejsce ogólnodostępne, w scenerii bardzo łatwo o obraz, którego potem nie będziemy mogli pokazywać. Z uważnym patrzeniem łączy się umiejętność kadrowania.

Naturalnym może się wydawać umiejscowienie przedmiotu w środku kadru, jednakże jest to pomyłka. By dodać fotografii ciekawego wyglądu, należy wykorzystać technikę złotego podziału. Jeśli w trakcie fotografowania ujęcie nie udało się nam, nie ma przeszkód by spróbować skadrować go później w programie graficznym. Niestety to wyjście nie zawsze da nam zadowalające rezultaty. Nie bez znaczenia jest sprzęt jaki posiadamy.
aparat
Porządny sprzęt posiada wysoką rozdzielczość, co daje zdjęcia w dobrej jakości i wpływa na uchwycenie większej liczby szczegółów. Takim sprzętem bez dwóch zdań jest eos 70d. Bez wysiłku sfilmujemy nim również wszelkie familijne uroczystości.


Nie tylko fotografia pozwala na zachowanie chwili

Interesującym gadżetem jest też kamera gopro hero 3. Z jej zalet bez wątpienia skorzystają osoby pasjonujące się rozrywkom ekstremalnym, albowiem ta kamera jest bardzo mała i mało waży, więc doskonale pasuje do kasku, etc. Ponad to jest odporna na wodę do 40 m. Jej budowa zezwala na mnóstwo zabaw z kątem widzenia, a także dostarcza jakość HD filmu, zarówno na ziemi, jak i pod wodą. Producenci zadbali też o jak najlepszą jakość dźwięku. Kamera ma wmontowane WiFi i wejście na kartę pamięci.
22/11/29, 09:39:08