Menu strony
Thomas-It

Nowoczesne rozwiązania biznesowe przechodzą również do zwykłego życia. Przykładem coraz bardziej powszechny podpis elektroniczny

Tak to się dzieje, iż coraz częściej musimy działać w e-rzeczywistości, jest coraz bardziej pilna potrzeba, aby się uwiarygodnić w jakiś sposób. Aktualnie, jednym z najlepszych sposobów potwierdzenia swojej tożsamości w sieci jest podpis elektroniczny. Przez jakiś czas jednakże nie można było mówić o tym, jako o czymś uniwersalnym, gdyż na terenie Unii Europejskiej nie istniało jednolite prawo nawiązujące do tej problematyki. Jednakże chociaż niedużo osób zdaje sobie z tego sprawę, ale odmieniło się to w 2014 roku.

Karta, motywacja
Rozporządzenie, jakie zaaprobował Parlament Europejski oznacza znacznie więcej niż tylko tematyka funkcjonowania podpisów elektronicznych. Niemniej, wiele osób zauważa, że to właśnie zmiany w funkcjonowaniu podpisów mają największe znaczenie. To oznacza, iż w ciągu 2 lat od wejścia w życie, regulacje te zastąpią wszystkie krajowe akty normatywne, jakie regulują wydawanie. Zwiększy się więc rola w dziedzinie uznawania i stosowania podpisów elektronicznych. Więcej na ten temat możesz zobaczyć na stronie:

Ma to wielkie znaczenie dla Polaków, którzy takimi podpisami posługują się coraz częściej. Właściwie dzisiaj ten odsetek dotyczy najbardziej przedsiębiorców, jednak to ujednolicenie przepisów oznacza, że wzrośnie popularność podpisów wśród osób prywatnych. Podpis elektroniczny jest dokumentem służącym do potwierdzania tożsamoPodpis elektroniczny - odnośnik do serwisu -umentami, a również do przyjmowania odpowiedzialności za treść. Faktycznie podpis elektroniczny musi ułatwiać funkcjonowanie każdemu z uczestników rynku. Ma to zastosowanie więc do przedsiębiorców i ich kontaktów z administracją publiczną, do kontrahentów i klientów, a jednocześnie do klientów i ich relacji w sensie interakcji ze sprzedawcami. Kontrahenci biznesowi już teraz mogą podpisywać dokumenty elektroniczne.

Dokument notarialny
Musimy jednakże wiedzieć, że jest to rozwiązanie praktycznie jedynie wtedy, jak obie strony posługują się takimi elektronicznymi podpisami. Tak to jest, ponieważ przez prawo są one uważane za równoznaczne z tradycyjnym podpisem, więc podobnie jak podpis odręczny umożliwiają wykonanie postanowień umowy. Jednocześnie, przy postępowaniach przetargowych tego typu podpis elektroniczny gwarantuje udział w procedurze zamówienia publicznego. Jak można zauważyć, podpis elektroniczny to więc nowoczesne i bardzo korzystne rozwiązanie, z którego korzysta coraz większa ilość osób. Nim się obejrzymy, a już niedługo będzie to standard. Nie tylko właściciele firm, ale również osoby prywatne będą używały taki podpis.
20/05/06, 10:38:08