Menu strony
Thomas-It

Rozliczenie pit online to duża wygoda

Jeszcze całkiem niedawno pragnąc złożyć w urzędzie skarbowym własny pit, musieliśmy liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni czekać w sporych kolejkach, aż panie w okienkach sprawdzą wszystkim czy ich pity są wypisane we wszystkich niezbędnych kolumnach, i zatwierdzą ich odbiór. Na szczęście wraz z rozwojem techniki proponowana nam jest opcja dzięki której rozliczenie pit online ma szansę się odbywać. Funkcjonuje to w ten sposób, że wypisujemy nasz pit na komputerze, w odpowiednim programie, a następnie zamiast opcji drukuj, wduszamy opcję wyślij i już nasz pit znajduje się na komputerze w odpowiednim urzędzie skarbowym, a u nas pojawia się zatwierdzenie dokonania tej czynności.

Taka możliwość jest bardzo wygodna, bo możemy wysłać pit w odpowiedniej dla nas porze, nawet nocą i nie musimy się zwalniać z pracy w celu jego złożenia. Z drugiej strony panie pracujące w urzędzie nie muszą obsługiwać tak wielkich kolejek, a dane które natychmiast pojawiają się na ich komputerach znacznie prościej jest przenieść do właściwych baz danych.

Nie musimy wysyłać go osobiście
Rozliczenie podatku PIT
Trzeba powiedzieć, że opracowanie pita w programie komputerowym oraz jego późniejsze wysłanie za pomocą online, nie http://kompleksmedia.pl/sklep,103,bcs-line.html łączy się z żadnymi kosztami, bo program ten można wypełnić za darmo na stronie https://www.pitax.pl/program-pit/, a wysłanie go przecież nic nas nie sprawdź naszą propozycję kosztuje. Ale co robić, kiedy nie wypełniamy pita samodzielnie, czy wówczas jesteśmy skazani na podróż do urzędu, w celu jego złożenia? Nic bardziej mylnego, taki pit ma szansę za nas wysłać osoba, która go dla nas wypełniała, starczy że później dostarczy nam tylko zatwierdzenie dokonania tej czynności, tak abyśmy je posiadali, gdyby okazało się, że urząd skarbowy gdzieś przeoczył nasz dokument. Nie ma znaczenia kto go przesyła oraz nie ma obowiązku osobistego przesyłania go, najważniejsze jest tutaj to, by na czas dotarł on do urzędu - https://www.pitax.pl/rozlicz.
1 2