Menu strony
Thomas-It

Który sprzęt do słuchania muzyki wybrać? Praktyczne wskazówki

Chciałbyś usiąść sobie wygodnie w fotelu oraz oddać się relaksowi wsłuchując się w brzmienia ukochanego albumu muzycznego wydobywające się z twojego domowego sprzętu hi-fi?


Wspaniała rzecz! Jeśli nie posiadasz jeszcze w swoim salonie lub pokoju takiego zestawu, to najwyższy czas o tym pomyśleć.


audio


Jaki powinien być idealny sprzęt audio do domu? Nim przystąpimy do kupna dobrego systemu hi-fi, warto zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami, które powtarza wielu ekspertów z branży wyposażenia audiofilskiego. To istotne, by nie kierować się jedynie opiniami na forach albo techniczną specyfikacją danego urządzenia, lecz kryteriami stricte subiektywnymi.


Polecamy też

Jak może się zorganizować pracująca pani domu?

sprzęt - odzwierciedlenie
Doskonała pani domu ma własne wypróbowane sposoby na uporanie się z powszednim nieładem. Każdy wie, iż nie sposób posprzątać, cała trudność polega na tym, aby zrobić to porządnie a także utrzymać czystość na dłużej.


Mnóstwo osób ma kłopoty z organizacją w czasie porządkowania i doborem należytych preparatów, na szczęście możemy temu zaradzić.


reklama - rzut


Wybieraj przyrząd audio słuchając. Nic nie jest lepszym testem konkretnego modelu głośników jak osobiste sprawdzenie takiego oprzyrządowania wprost „ze słuchu”. Ważne, ażeby na takowe automatyzacja testów wziąć doskonale znaną nam osłuchaną już płytę. To pozwoli za jej pomocą obadać wszystkie różnice pomiędzy systemami audio. Często bowiem bywa, że sprzęt o jednakowych technicznych parametrach nie brzmi tak samo. Tutaj znaczenie mają nawet najdrobniejsze elementy jak tworzywo obudowy głośników, jakość magnesów, czy nawet przewody przesyłające dźwięk z odtwarzacza do głośników. To nie jest regułą, że im głośniejsze są niskie brzmienia (tak zwane basy), wówczas muzyka brzmi lepiej. Przesadna dominacja owego zakresu może doprowadzić do sytuacji, iż niektóre instrumenty zostaną przytłumione.


Sprzęt dobrej jakości nie przyzwoli na dominację niskiego zakresu podczas odtwarzania , jego brzmienie jest wyraziste, sprężyste zaś uaktywnia się tylko w przypadku wywołania go do tablicy.
22/06/12, 07:44:04