Jak zaprojektować serwerownię?

Serwerownia to miejsce potrzebujące specjalistycznego wyposażenia. Oprócz bardzo pojemnych dysków twardych niezbędny jest szereg wyspecjalizowanego sprzętu, który pozwoli na właściwe funkcjonowanie takiej instytucji. Niezwykle ważne jest również działanie wysoce wyspecjalizowanej kadry, potrafiącej właściwie tego rodzaju zestaw urządzeń skonfigurować.
Cooler Master Elite 343
Ponadto przydatne jest profesjonalne oprogramowanie, zaprojektowane specjalnie do takich działań. Najchętniej wykorzystywanym oprogramowaniem do obsługi serwerów jest program winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to profesjonalny system operacyjny, specjalnie stworzony do tego celu przez korporację Microsoft. Informatycy cenią sobie wsparcie techniczne, jakie ta firma oferuje swoim użytkownikom.

Sprzęt Serwery do poprawnego funkcjonowania potrzebują jeszcze urządzeń określanych jako switche.

Czy chcesz może otrzymać link do strony wypożyczalnia sprzętu białka tatrzańska, gdzie oczekują na Ciebie nowe teksty? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu nowy portal.

Są to urządzenia łączące poszczególne segmenty sieci komputerowej. Urządzenia te ze względu na różne przeznaczenie charakteryzuje różna liczba portów ethernet. Dla niewielkich serwerowni najlepszym wyborem będzie J9661A. Ten switch ma tylko 8 portów ethernet i jest odpowiedni dla użytkowników planujących założenie niewielkiego serwera. Najchętniej kupowaną alternatywą w zbliżonej cenie jest J9145A. Urządzenia te odróżnia tylko parę właściwości, każdy informatyk musi jednak umieć dopasować odpowiedni sprzęt dla swojego przedsiębiorstwa. Nie zapomnijmy także o routerach , tak istotnych dla połączenia z siecią.

Porozmawiajmy jednak o trochę innym temacie. W firmie pracownicy mają do czynienia ze stanowiskami komputerowymi. Jeżeli chodzi o komputery stacjonarne czy laptopy wydajność (Laptopy wydajność na Ceneo) ich jest istotnie ważna. Różni się to oczywiście od zajmowanego stanowiska oraz charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik powinien mieć lepszą kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Polecamy też

Rewelacyjny poziom kamer

kamera sportowa GoPro
Doskonale przygotowane możliwości producenta sprawdzają się dobrze. I to z wielu różnych powodów. Całkowite dopracowanie różnych zestawień pokazuje klientom, z jak ogromną szczegółowością producent podchodzi do tworzenia swych kolejnych, coraz bardziej udoskonalonych ofert. Najlepsza zdaniem klientów kamera na kask daje wiele możliwości, gdyż używanie różnych funkcji wywiera piorunujący efekt. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla profesjonalistów, lecz również dla amatorów.


Duże serwerownie Duże serwerownie potrzebują odpowiednio większych i odpowiednio droższych przełączników. Przy utworzeniu średniej wielkości serwera właściwy bywa J9019B, który został wyposażony w 24 porty oraz szereg potrzebnych udogodnień. Dla firm, którym i to nie wystarcza, stworzono jeszcze większe i bardziej wydajne switche. Najbardziej znaczący potentaci w branży IT korzystają z takich przyrządów, jak chociażby J9147A, który ma aż 44 porty i jest stworzony dla największych serwerowni. Takie urządzenia, często w parach po parę sztuk, są umieszczane w szafach do tego przeznaczonych, tak, żeby ograniczyć ilość plączących się przewodów. Skonfigurowanie tego typu urządzenia wymaga jednak wykwalifikowanych pracowników.
23/01/24, 07:01:05