Menu strony
Thomas-It

Drukarki w przemyśle

Gdy prowadzimy przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem towarów lub handlem, z pewnością posiadamy skład magazynowy zapełniony towarem i każdy ma etykiety. W tej sytuacji mamy obowiązek prowadzić inwentaryzację. Szczęśliwie minęły już czasy, kiedy trzeba było wykonywać to metodą kartki i ołówka.

drukarki etykiet
Dziś istnieją narzędzia ułatwiające tę operację. Są to systemy informatyczne działające z odpowiednio ustawionym przyrządemelektronicznym.

Narzędzia służące kompletowaniu informacji o produktach to przede wszystkim kolektory danych. To przenośne aparaty wykorzystywane do czytania kodów kreskowychnaniesionych na wszystkie towary. Później dane te wysyła się do programu. Takiego typu czytniki kodów kreskowych są prawdopodobnie najpopularniejsze dziś.

Żeby było wykonalne zbieranie informacji o produktach w taki sposób, każdy z nich musi mieć swój niepowtarzalny kod. Najlepiej jest mieć zaprojektowany swój system. Numery można nakleić na produkty w procesie fabrycznym wykorzystując etykieciarki. Jeśli nie mamy w firmie linii produkcyjnej warto zainwestować w drukarki etykiet. To pozwoli na oznakowanie na bieżąco wszystkich produktów, które trzymamy w magazynie.

Inna sprawa to produkowanie urządzeń, które powinny posiadać tabliczki (zobacz również tabliczki z napisami) znamionowe. Głównie tyczy się to różnego rodzaju maszyn przemysłowych, pojazdów, urządzeń elektronicznych itp. Na tego typu tabliczce zapisane są dane dotyczące urządzenia, takie jak nazwa producenta, numer seryjny, warunki pracy itp. To niezwykle istotny element, dlatego że dostarcza wielu istotnych wiadomości użytkownikom urządzenia.

Polecamy też

Do czego wykorzystuje się system ERP?

komputery
Gdy mamy własną firmę przydatne jest, abyśmy orientowali się w różnego typuu systemach i udogodnieniach, które daje nam rozwój technologii komputerowych. Minął już okres, kiedy centrum zakładu pracy był ogromny segregator prowadzony przez pracownika w sekretariacie, w którym znajdowało się wszystko.Obecnie przydatne są systemy komputerowe wspomagające pracę firmy na każdym szczeblu jej działalności. Takim rozwiązaniem jest z pewnością system ERP.


Warto korzystać z ułatwień które oferuje nam postęp technologii, przede wszystkim w takich sprawach jak inwentaryzacja. Czynności, które były dotąd bardzo czasochłonne, dziś są szybsze i zdecydowanie łatwiejsze.
Podpatrzone na: Etisoft
19/08/10, 07:04:06