Czemu aplikacje na smartfony są coraz bardziej modne

Elektronika rozwinęła się na tyle, na ile żaden człowiek jeszcze parę lat wcześniej nie przypuszczał. Jest wszędzie, trudno się bez jej dobrodziejstw obejść. To, co spekulowano dekadę wstecz o niedrogich, wydajnych komputerach o wielkości książki, wydawało się mrzonkami i czymś totalnie niepojętym. Dziś jednak całkiem normalny jest widok kogoś spacerującego chodnikiem z urządzeniem rozmiaru dłoni, na którym coś chwilę czyta, potem przerywa, wybiera jakąś funkcję i zaczyna prowadzić przezeń z kimś dialog.

Polecamy też

Automatyka przemysłowa to szybko rozrastająca się specjalizacja
inżynierii elektrycznej we współczesnych czasach

kierowcy
W tym tekście pragnęlibyśmy pokazać rolę, jaką odgrywa automatyka w produkcji, z uwzględnieniem funkcji, którą obecnie pełnią moduły peryferyjne.


automatyka przemysłowa stanowi jeden z najdynamiczniej rozwijających się działów inżynierii elektrycznej.


http://jojomobile.eu/oferta
Najważniejszym z wizjonerów była kompania Apple, przekształcająca rynek elektroniki łeb w łeb z Microsoftem.

Te zamieszczone tu wpisy z serwisu (http://www.poscontrol.pl/serwis-kas-fiskalnych-bielsko-zywiec-cieszyn/) zaspokoją Twoją dociekliwość, jeśli przedstawiona w tym artykule kwestia bardzo Cię zafascynowała.

Jednak gdy Microsoft jest potężniejszą, skuteczniej działającą firmą o obszerniejszym majątku, to Apple wprowadził na rynek mnóstwo wizjonerskich produktów, których kluczem do sukcesu była elegancja, wygoda i funkcjonalność. A świętej pamięci Steve Jobs był równie wielkim i charyzmatycznym wodzem, jak Bill Gates.

Jednym z rewolucyjnych i niezwykle zmuszającym konkurencję do gonitwy urządzeń, był iPhone. Kolejny po iPodach, stosunkowo prostych odtwarzaczach mp3, które jako pierwsze wyposażone były w dyski twarde, przedmiot, jaki zachwycił użytecznością, bo poza porcją ciekawych funkcji rozrywkowych, umożliwiał komunikację telefoniczną. W tym miejscu rozpoczął się przełom, ponieważ pierwszy z iPhone'ów stał się znakomitym urządzeniem nie tylko do wykonywania telefonów i smsowania, ale również do połączeń przez Internet, do wykorzystania świetnego akcelerometru do gier i innych form rozrywki, do ciekawych programów usprawniających bezpośredni dostęp do najważniejszych domen internetowych...

Dlatego każdy rozsądny software house, czyli firma bazująca swoje istnienie na rozwoju i tworzeniu nowego oprogramowania, wprowadza na rynek aplikacje zgodne z urządzeniami z jabłkiem. Microsoft jednak nie patrzy biernie i także doskonali systemy na sprzęty przenośne. Tworzenie aplikacji na Windows Phone, czyli przykładowy z tego typu systemów, jest jednakowo potrzebne. Korzystanie z przenośnych tabletów jest na tyle wszechobecne, że czy to tablet, czy telefon Apple'a czy urządzenie z systemem Microsoftu, musi móc prawie wszystko, od telefonowania, wysyłania maili i wiadomości, po podstawową obróbkę zdjęć, prezentacje filmów, fotografowanie... i wiele, wiele innych.
Opracowanie: S.D.
22/12/01, 07:03:04