Menu strony
Thomas-It

Sporo niezbędnych informacji w temacie obsługi komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Takie pytanie pojawia się bardzo często w zapytaniach dodawanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze umiejętności. Na forach internetowych można znaleźć odpowiedź na to, jak wykonać to w poprawny sposób. Jeśli tylko odkryjemy sposób, zrzut przeprowadzimy w kilka sekund.

Pisanie na klawiaturze
Nauka pisania na klawiaturze zajmie nam nieco więcej czasu. Szybkie pisanie na klawiaturze jest bardzo istotne w pracy biurowej. Tam obcowanie z komputerem jest codziennością. Trzeba mieć tego świadomość, wybierając ten typ pracy. Pisać szybko na klawiaturze można na dwa sposoby. Można się tego nauczyć w sposób naturalny lub też skorzystać z narzędzi, które to upraszczają. Jednym z nich jest słynny Mistrz Klawiatury. Jest on dostępny w Internecie. Wystarczy jedynie go ściągnąć, by korzystać z niego w dowolnej chwili. Tego typu kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, które mają za zadanie wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które zdynamizują nasze pisanie. Dzięki temu w trakcie pisania na klawiaturze korzystamy z jak największej liczby palców. W tym zawarta jest tajemnica szybkości.

Tło pulpitu
Jak zrobić zdjęcie pulpitu? Informacji na ten właśnie temat należy szukać w sieci internetowej. To istna kopalnia wiedzy, także na takie tematy. W czasie poszukiwania dowiemy się na przykład tego, co to jest właściwie obraz pulpitu oraz jego zrzut. Zrobienie zdjęcia naszego pulpitu składa się z czterech etapów , które są niezmiernie podobne, do tych kroków, które towarzyszą nam przy wykonywaniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co należy zrobić, to nacisnąć klawisz print screen. Następnie wkleić, to co otrzymaliśmy, do edytora Paint. Następnie nie zostaje nic innego, jak dokonanie zapisu danego pliku. Tylko na samym początku zrzut może się wydawać zagwozdką, której nie będziemy w potrafić pokonać. Zaglądając na specjalistyczne fora a także te, które proponują pomoc przekonamy się, że nie jest to bynajmniej przedsięwzięciem przerastającym nasze możliwości. Wystarczy jedynie poznać metodę a także odpowiednio ją zastosować, by pozyskać to, co zamierzaliśmy. To bardzo łatwe. Na pewno warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu albo zdjęcie pulpitu.
18/06/22, 14:28:04