Menu strony
Thomas-It

Jak założyć spółkę z.o.o.

Oto krótki artykuł, w jakim w paru punktach objaśnię, co trzeba zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek to proces, który może objąć kilka tygodni, jednak znacząco skróci się, jeśli opłacimy usługi kancelarii prawniczych albo radcy prawnego.
Prawo


Na starcie trzeba spisać umowę potwierdzoną notarialnie. Do tego konieczna jest oczywiście pomoc notariusza. W umowie umieszczamy najistotniejsze dane o firmie i zapisujemy ciało zarządcze spólki.

Później należy określić kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Tutaj znajdziesz dużo interesujących danych na ten temat - wystarczy kliknąć na odsyłacz (https://michalstawinski.pl/uslugi/adwokat-wroclaw-prawo-pracy/), a na pewno dane tam zawarte będą wartościowe.Na końcu firma musi przejść rejestrację. Przede wszystkim w KRS, gdzie w terminie do 6 miesięcy od podpisania umowy należy przynieść umowę spółki, wnioski rejestrowe i dowód wpłaty na 1500zł (opłata manipulacyjna). Trzeba nie zapomnieć również o liście wspólników i ich danych adresowych. Potem nadchodzi czas na załatwienie formalności w Fiskusie, ZUSie i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od początku roku przedsiębiorstwo da się zarejestrować elektronicznie, ale związane jest to z obowiązkiem dysponowania podpisem elektronicznym.

Jak już napisałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. może znacznie uprościć asysta profesjonalistów. Kancelarie prawne są w stanie wypełnić formalności w zaledwie kilka dni. Na dodatek oferują spisanie umowy, co pozwala uniknąć różnych pomyłek i problemów związanych z tworzeniem tak istotnego zobowiązania. Skorzystanie z usług kancelarii prawniczych jest związane z pewnym wydatkiem, lecz jest to niewiele porównując z korzyściami, jakie otrzymamy. Żeby odszukać właściwe biuro, wystarczy wpisać w Google np. „radca prawny” lub „kancelaria prawna" (naturalnie, miasto trzeba zmienić pod siebie) i wyskoczy nam mnóstwo propozycji.


Polecamy też

Zamienniki do popularnych brandów AGD – czy korzystnym jest je nabywać?

bosch części
Obecnie przeciętny odbiorca co roku kupuje coraz więcej różnorodnego sprzętu AGD.


Pomimo, że tego sprzęty urządzenia odznaczają się stale rosnącą wydajnością oraz niezawodnością, to prawdziwie nieawaryjnego sprzętu nie ma.
19/02/09, 10:17:01