Menu strony
Thomas-It

Jak zdobyć pieniądze na pomysł

Crowdfunding, inaczej finansowanie społecznościowe to proces, który przeprowadza się w Internecie. Opiera się na nieprzymusowym dofinansowywaniu rozmaitych projektów. Jednym z kluczowych warunków takiego finansowania jest to, że nie występują żadne ograniczenia co do wysyłanych kwot, czyli każda, nawet najmniejsza wpłata się liczy. Biorąc pod uwagę liczebność społeczności internetowej istnieje duża możlisoć, że nawet przy drobnych sumach wpłat zbiórka zakończy się powodzeniem.
pomysł
Crowdfunding w większości przypadków przebiega na specjalnie do tego przeznaczonych serwisach internetowych . Pierwszym z nich był anglojęzyczny serwis Kickstarter, który także obecnie jest jednym z najbardziej popularnych na świecie. Z biegiem czasu zaczęto tworzyć inne tego rodzaju strony, niektóre z nich wyspecjalizowane w określonych aspektach.

Jeżeli sądzisz, że chcesz znaleźć zbliżone posty, to zobacz wskazówki (http://lexperts.pl/) - to nieco odmienny punkt widzenia, jednak też jest godny uwagi.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „finansowanie społecznościowe” można wyszukać najchętniej wykorzystywane strony internetowe, pozwalające na tego rodzaju zbiórki.

Co można wspierać? Za pomocą finansowania społecznościowego można finansować różnorodne przedsięwzięcia. Najczęściej występujące to te, które dotyczą muzyki. Nagminnie spotyka się na przykład prośby o pomoc w wydaniu pierwszej lub kolejnej płyty danego wykonawcy. W przypadku kolejnego albumu zazwyczaj jest łatwiej. Jeżeli wykonawca ma już swoją publiczność, wspomoże ona proces finansowania wydawnictwa. W sytuacji debiutów sporo zależy od tego, czy muzyka spodoba się internautom. Oprócz muzyki crowdfunding obejmuje także projekty związane z podróżami, filmem i wieloma innymi dziedzinami.


Polecamy też

Nauka pisania dla najmłodszych

Kredki, przybory szkolne
Nauka pisania dzieci to złożony proces, który uczy dzieci skupienia i twórczego myślenia. Początkiem drogi każdego malucha do opanowania tej umiejętności jest poznawanie literek i cyferek. Teraz w Internecie można poszukać wiele pomocy dydaktycznych przygotowanych specjalnie dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką alfabetu. Jest to świetna alternatywa dla form dotychczas dostępnych.

Crowdfunding w Polsce
Platformy crowdfundingowe od pewnego czasu są popularne także w kraju. Polacy są obecni na platformach międzynarodowych, jak również tworzą własne strony. Tych polskich platform jest coraz więcej. Do najchętniej wybieranych z nich należy Wspieram.to, na którym największa suma wpłat na jeden projekt sięgała stu tysięcy złotych. Podobnie jak na międzynarodowych platformach, również na polskich promuje się wielu muzyków i artystów. Niektóre z nich oferują różnego rodzaju korzyści w zamian za dofinansowanie, przykładowo w przypadku zespołu mogą to być przedmioty z podpisami członków czy bilety na koncert po promocyjnych cenach.
19/01/03, 07:18:02