Oświetlenie typu LED

Pewnie każdy dobrze zna oświetlenie rodzaju LED. Początkowo żarówki ledowe były wykorzystywane najczęściej w elektronice. Zwykle niewielkie punkciki diod były wykorzystywane jako kontrolki w różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych. Wtedy najczęściej miały kolor czerwony Jeśli jednak zmieni się ich barwę na biały oraz wydatnie zwiększy moc emitowanego przez nie światła, mogą być wykorzystywane jako zwyczajne źródło światła.


Akcenty światłem led
Na początku trzeba zaznaczyć, że żarówki LED są o wiele bardziej wytrzymałe niż żarówki halogenowe. Świecą o wiele dłużej, a dodatkowo nie gasną nagle jak klasyczne żarówki. Jeśli decydujemy się na wykorzystywanie żarówek LED, zawsze dobrze wiemy, kiedy zbliża się koniec ich wydajności. Żarówki LED zaczynają wtedy świecić słabiej, dzięki czemu łatwo się zorientować, kiedy trzeba nabyć nową żarówkę.

Poza tym czas działania żarówek LED jest nader długi. Podczas gdy klasyczna żarówka świeci przez jeden do dwóch tysięcy godzin, żarówka diodowa potrafi działać nawet przez pięćdziesiąt do stu tysięcy godzin. Oczywiście żarówki LED są dodatkowo o wiele droższe niż tradycyjne żarówki, jednakże bez wątpliwości nie trzeba ich aż tak szybko wymieniać. Cena zakupu nowej żarówki też w ogóle nie jest mały – najczęściej fajne żarówko energooszczędne kosztują właściwie tyle ile żarówka LED.

Funkcjonalne oświetlenie
Trzeba do tego zaznaczyć, że żarówki LED są nader wytrzymałe i odporne na zarysowania. Jeśli upuści się tradycyjną żarówkę na podłogę, zazwyczaj się rozbije, podczas gdy żarówka LED zwykle nie ulegnie uszkodzeniu. Wytrzymałe diody LED'owe doskonale sprawdzają się jako dodatkowe źródło światła. Jeśli ma się w swoim mieszkaniu zarówno zwykłe oświetlenie jak i żarówki LED, można wyczarować z nich naprawdę niezapomniane aranżacje.

Żarówkami LED można oświetlić wszystkie przedmioty, które są nader fajne i które chce się zaakcentować. Taki rodzaj oświetlenia sprawdza się najlepiej najczęściej w modernistycznych domach, jednak może zostać także użyty do stworzenia intrygującej aranżacji w bardziej klasycznie urządzonych pomieszczeniach – może to dać naprawdę ciekawy efekt.
22/11/07, 07:04:09