Menu strony
Thomas-It

Wszechobecna nowoczesność - czy warto audiobooków podróżniczych i przewodników

W obecnych czasach popularne stają się audioksiążki z rodzaju podróżniczych. Literatura ta w obydwu opcjach: papierowej jak także multimedialnej jest na topie. Być może przyczyną takiego właśnie stanu rzeczy jest taka, że literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki przenoszą nas w świat daleki i zakątki na ziemi odległe, kolorowe i to w cenie biletu do kina!
audiobook
Literatura sensacyjna i grozy w wersji do słuchania mają ten atut iż wyszukiwaniem oryginalnych tubylców jakiegoś ciekawego miejsca i najpiękniejszych miejsc zajął już się autor. My siadamy na wygodnej kanapie i delektujemy się opowiadaniem. Bawimy się przy tym lepiej lub gorzej w zależności od smykałki opowiadacza. Dla porównania polecam odsłuchać kilku autorów opisujących ten sam zakątek świata. Znajdziemy tym sposobem naszego ulubionego autora - podróżnika. Poza tym obraz interesującego nas zakątka świata będzie bardziej pełny, przez co bardziej prawdziwy a to jest istotne w literaturze podróżniczej i przewodnikach audiobookach (poza naturalnie funkcją rozrywkową tego rodzaju książek).


Polecamy też

Kontrola serwerów - warto?

biurko
Bez wątpienia każdy, kto ma firmę kojarzy, czym jest audyt finansowy. Mniej popularnym typem kontroli są audyty IT. Obecnie generalnie każda działalność utrzymuje rozbudowaną infrastrukturę IT złożoną z pecetów roboczych, serwerowni i setek komunikacji wewnętrznych. Opiekę nad tym wszystkim zazwyczaj oddaje się w ręce administratorów.


Jako przykład przytoczę książki dwojga pisarzy - Wojciech Cejrowski i Beata Pawlikowska opisując to samo miejsce zwracają jednakże uwagę czytelnika na całkiem różne rzeczy czy zjawiska. Na przykład pan Cejrowski w mojej opinii jest w swoich książkach mniej emocjonalny, trzyma się gatunku reportażu bardziej od pani Pawlikowskiej, która to zwraca uwagę bardziej na duchową część swych przeżyć. Wojciecha Cejrowskiego zaś interesują bardziej przemiany które są skutkiem rozwoju cywilizacji. Obojga podróżników łączy poczucie humoru. Forma audio daje odbiorcy jeszcze tę atrakcję, że wyczarowuje odgłosy natury, których rzecz jasna nie znajdziemy w naszym przydomowym ogródku ani w pobliskim lesie.

audiobook
Jednak nie samą zabawą człowiek żyje. Czasami musimy lub mamy ochotę uczyć się obcego języka (audiobooki z językami obcymi). Mamy w tym temacie bardzo dużo możliwości: programy multimedialne, książki tradycyjne albo audiobooki do nauki języków. Podręczniki w takiej formie można nabyć na przeróżne sposoby: albo w księgarni albo mogą być one też załącznikiem do materiałów lekcyjnych szkół językowych prowadzących tak zwany e-lerning.

Kiedy już poduczymy się jakiegoś języka aby móc wybrać się na wyprawę śladami wielkich podróżników, możemy się rozerwać słuchając powieści sensacyjnej i grozy oczywiście jako audiobook, albo też zanurzyć się w świat poezji w który wprowadzą nas świetni aktorzy dzięki swym wspaniałym interpretacjom zawartym w audiobookach z gatunku poezja. Wybór mamy ogromny!
21/05/15, 07:41:04