Menu strony
Thomas-It

Kwestie, na które powinno się zwrócić uwagę wyszukując mieszkania?

Wybór dobrego mieszkania to nie lada zadanie. W tej sytuacji nie wolno działać szybko i beztrosko, bo może wiązać się to z fatalnym skutkiem. Wybór miejsca do życia, nieważne ile mamy lat i gdzie przebywamy, powinien być przeprowadzany rozważnie. Poniżej niedługi poradnik, na co zwracać uwagę i na co uważać, gdy szukamy mieszkania.

Wrocław posiada coraz tańsze mieszkania (np. ). Wśród szukających zauważalnie często wybierane są lokale 2-3 pokojowe, gdyż ich cena jest tylko odrobinę wyższa od tej, jaką należy wyłożyć na kawalerkę. To świetny wybór dla mieszkających ze znajomymi żaków lub dla osób planujących założenie rodziny. Alternatywą dla mieszkania może być dom jednorodzinny. Trwający krach na rynku mieszkaniowym spowodował, że ceny zmniejszają się w oczach. Kryzys trwa od kilku miesięcy, najbardziej nasilił się w maju tego roku. Prognozy wskazują, że to dłuższa tendencja.


Wyświetl większą mapę
Szukając mieszkania należy uważnie przyjrzeć się sąsiedztwu.

Jeżeli masz ochotę uzyskać dodatkowe dane na omawiany wątek, odkryj ponadto (https://www.archicom.pl/mieszkania-na-sprzedaz-wroclaw/) pozostałe nasze strony na podobny temat - one również są ciekawe.

Wrocław jest mocno rozciągniętym miastem, zatem trzeba brać pod uwagę nieźle skomunikowane osiedle. Na Psim Polu ostatnio są jedne z najtańszych mieszkań, właśnie z powodu korków i nieodpowiedniej liczby autobusów. Sytuacja ulegnie zmianie po pociągnięciu linii tramwajowej. Jeśli kochamy spokój, zaleca się wybór lokum na krańcach miasta albo też na znanej z łąk i terenów zielonych Wielkiej Wyspie. Leżące na niej osiedla Biskup i Sępolno zaliczają się do najbardziej prestiżowych, o czym wie każdy deweloper Wrocław zawiera niestety dużo rejonów zatłoczonych i hałaśliwych, dlatego odradzam wybór okolic Maślic i obwodnicy (wieczny plac budowy) i ścisłego środka miasta.

I kończąc jeszcze małe pytanie – kamienica czy peerelowski blok? Oczywiście, że to pierwsze. Wybierając stare budownictwo trzeba pamiętać jednak o montowanych w nim piecach kaflowych. No i też o kosztownych remontach.
19/01/30, 07:18:03