Menu strony
Thomas-It

Dobrym źródłem porad jest internet

Aktualnie otyłość i nadwaga są palącymi i częstymi problemami. Gwałtownie zwiększa się ilość osób, które toczą walkę z nadprogramowymi kilogramami. W ten sposób również wzrasta liczba ludzi chodzących do wykwalifikowanych dietetyków. Są to wykształcone osoby po studiach wyższych,mające wszystkie certyfikaty i uprawnienia do wykonywania zawodu.


Zielone jabłka, dieta
Celem tego specjalisty jest specjalistyczne doradztwo pod względem diety, nie tylko odchudzającej, ale również zdrowotnej i pozostałych. Ma on na celu dostosować odpowiedni jadłospis do osoby. Porady tego specjalisty są jednak dosyć kosztowne, więc wielu ludzi poszukuje wiedzy w innego rodzaju źródłach. Obecnie najbardziej popularnym z nich jest Internet. Są tam zarówno witryny z poradami na każdy temat, jak i specjalistyczne fora, na których piszą dietetycy. Z tego powodu wyszukując w Internecie frazę „jak się pozbyć brzucha” (sprawdzone metody) można znaleźć sporo wyników, będących także poradami profesjonalistów.

Fora dyskusyjne
Jedną ze znanych postaci poradnictwa w Internecie są fora dyskusyjne. Najwięcej tego rodzaju stron skierowanych jest do kobiet i to one najczęściej z nich korzystają. Fora takie odnoszą się do różnorodnej tematyki, wliczając w to higienę ciała i makijaż, trendy, opiekę nad dziećmi, a także porady dotyczące dietetyki i odchudzania. Na takich forach jednak najczęściej głos zabierają zwykłe użytkowniczki, nie mające wykształcenia w danym temacie. Fora bywają jednak źródłem przydatnych danych, ponieważ użytkownicy piszą tam na temat swoich doświadczeń i przeżyć. A to nierzadko bywa inspiracją dla pozostałych.

Specjalistyczne portale
W Internecie działają również portale traktujące typowo o odchudzaniu się i sporcie, zwłaszcza że w ostatnim czasie na wskazówki tego rodzaju jest wielkie zapotrzebowanie. Portale tego typu są prowadzone przez wyspecjalizowanych dietetyków (o sporcie i fitnessie). Nierzadko wzbogacone są o ciekawe wykresy i diagramy, w wielu miejscach można na przykład znaleźć kalkulatory BMI wraz z jednostkową prognozą masy na przyszłe lata. Można na nich również znaleźć odpowiedź na pytania takie jak „jak spalić tłuszcz?”. Dostęp do takich witryn jest jednak najczęściej płatny.
19/12/19, 07:11:04