Idealnie przeprowadzona ocena pracowników - zwiększenie efektywności

Istnieje dużo sposobów, z jakich szefowie korzystają aby osądzić naszą pracę. Należy je dopasować do wymogów owych organizacji, tak aby ocena była rzetelną uwagą dotyczącą postępów pracy zatrudnionych osób.


Można przeprowadzić ranking, zwłaszcza gdy nasi współpracownicy mają podobne obowiązki do naszych. Szef jest w stanie także przyznawać nam punkty, sporządzić pisemną informację dotyczącą oceny naszych postępów, jak również pozwolić na przeprowadzenie samooceny zależnie od uzgodnionych w firmie zasad.

Akceptowaną od pewnego czasu metodą przeprowadzania rozmów rocznych jest ocena 360 stopni, która polega na pozyskiwaniu informacji o wykonywanej przez nas pracy od ludzi, z którymi mamy styczność w pracy.
ocena pracowników
Od kolegów, kontrahentów oraz bezpośrednich przełożonych. Wszak każda z wskazanych osób będzie miała o nas inne zdanie. Dzięki tej metodzie mamy rozeznanie, jak jesteśmy oceniani w firmie, po czym dostajemy wiadomość zwrotną uświadamia nam, na jakich płaszczyznach powinniśmy się lepiej wykazać, jakie są nasze pozytywy i tzw. ukryte mocne strony. Wiadomości te są poufne, więc nigdy nie dowiemy się jakie zdanie o nas i naszej pracy ma kolega z pracy (oczywiście zasada działa też w drugą stronę).Realizując ten program, szef obserwuje, czy nasze zachowania są zgodne z jego oczekiwaniami i wartościami firmy, czy w zespole pojawiły się problemy, które trzeba rozwiązać, czy też jakie zdanie mają o nas klienci.

Krótko mówiąc: czy ocena pracownicza to koszmar dla pracowników czy mająca na celu polepszenie naszych wyników, rzeczowa wymiana zdań z przełożonym? - więcej szczegółów na stronie . Wielu ekspertów sądzi, że idealnie przeprowadzona ocena roczna może zagwarantować wiele pożytku zarówno firmie, jak również jej zespołowi. To idealny moment na ocenę a przy tym wzięcie pod uwagę wymagań pracownika.

Najlepszy do dalszych planów odnośnie polityki działań dla konkretnych członków zespołu a także propozycji odnoszących się do np.

Kiedy ciekawi Cię ten wątek, obejrzyj www a na pewno zdobędziesz więcej danych na to ciekawe zagadnienie - nie czekaj tylko kliknij.

potrzebnych im szkoleń, dalszej drogi rozwoju czy ścieżki kariery. Wbrew pozorom i w biznesie zalecana jest metoda kija i marchewki – motywacja do działań, a przy tym konstruktywna krytyka, która sprawi, że podwładni nabiorą zapału do dalszej pracy.
22/03/04, 07:10:17