Menu strony
Thomas-It

Włączniki elektryczne

Na rynku dostępny jest spory wybór elektroinstalacyjnego sprzętu. Z gniazdami raczej każdy powinien sobie poradzić i wiedzieć jakie mają zastosowanie. Jednak już przy włącznikach zaczynają się robić problemy ze zorientowaniem się, jakimi funkcjami różnią się poszczególne ich modele, i jak je zastosować w swoim domu.
Włącznik światła
Rzecz jasna najpopularniejsze i każdemu znane są włączniki jednobiegunowe, są one używane gdy zajdzie potrzeba włączenia i wyłączenia światła w jednym pomieszczeniu. Włącznik tego typu ma dwa stany, albo będzie przewodzić prąd albo go odcina. Po dorzuceniu do włącznika jednopozycyjnego gałki regulującej natężenie prądu otrzymuje się włączniki (polecamy notabene) zwane ściemniaczami, służące do regulowania mocy światła w pomieszczeniach. Czasami są również stosowane włączniki (polecamy notabene) świecznikowe, przydają się one bardzo kiedy chce się sterować kilkoma źródłami światła. Na schodowych klatkach idealnie będą się sprawdzać schodowe łączniki, pozwalają one na włączenie oświetlenia z jednej strony i wyłączenie z drugiej. Przeważnie są one używane na klatkach schodowych i korytarzach i stąd pochodzi ich nazwa. Dopełnieniem wyżej wymienionych rodzajów są łączniki krzyżowe, pozwalające na realizację bardziej skomplikowanych układów, na przykład oświetlenia trzech pięter, oraz wyłączniki automatyczne, w których są zamontowane czujniki ruchu które reagują na ludzi pojawiających się w pomieszczeniu.

Polecamy też

Moda na smartfony

Czym byłby nasz świat bez wszelkiego typu przenośnych urządzeń. Dziś w zasadzie każdy posiada swój telefon komórkowy. Są to na ogół smartphony. Ponadto niezmiernie wzięte stały się tablety, które już niemal wyparły laptopy.


Nowoczesna lampa
Kupując włączniki (kliknij tu) do domu przede wszystkim należy brać pod uwagę ich działanie. O tym, jakiego rodzaju ktoś będzie potrzebował można się dowiedzieć od fachowców, którzy zajmować się będą realizacją domowej instalacji. Wybór włączników w sprzedaży jest ogromny, produkowane są one przez liczne firmy i w wielu liniach stylistycznych. Zdecydować się można na klasyczną kolorystkę i wzornictwo, lecz jeśli ktoś będzie chciał, to może kupić na przykład modele nowoczesne, zrobione z nierdzewnej stali. Przeważnie wybrana linia stylistyczna obejmuje wszystkie typy przełączników, dlatego też bez większych problemów można je zakupić do każdego pomieszczenia w mieszkaniu.
19/01/29, 14:29:02