Menu strony
Thomas-It

Karta graficzna – jaką najlepiej wybrać w zależności od potrzeb

Karta graficzna ATI Sapphire X800Pro
W metalowej obudowie komputera znajduje parę ważnych podzespołów. Takim elementem jest karta graficzna, która odpowiada za generowanie obrazu na ekranie. Jako że dla wielu sklep komputerowy to pomieszczenie pełne trudnych nazw, w tym artykule postaram się wyjaśnić, jak dopasować karty graficzne do określonych celów.

Najpierw należy sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego planujemy używać komputera. Jeśli wyłącznie do tworzenia dokumentów tekstowych, oglądania filmów i przeglądania stron WWW, nie trzeba szukać osobnej karty graficznej. Wtedy polecam kupić płytę główną z wbudowanym chipem graficznym. Do profesjonalnej pracy z modelowaniem trójwymiarowym rekomenduje się zakup urządzeń specjalistycznych, często niesprzedawanych w normalnych sklepach komputerowych.

Gdy planujemy kupować gry komputerowe, zwłaszcza te niedawno wydane, trzeba koniecznie zastanowić się nad wyborem wystarczającego szybkiego sprzętu. Podzespoły do komputerów cechują się odmiennymi parametrami, jak i również ceną. Aby uruchomić nadchodzące produkcje komputerowe, potrzebna będzie karta graficzna z najwyższej półki. Dla ludzi ze sporą ilością pieniędzy polecam GeForce gtx 590, kosztujący powyżej dwóch tysięcy złotych i dający oszałamiającą wydajność. Jeśli rozporządzamy mniejszą ilością gotówki, ale równocześnie zależy nam na świetnych osiągach, warto kupić Geforce gtx 580 lub Radeon 6850. Ceny obu urządzeń zamykają się w granicach 600zł. Taniej również znajdziemy niezłe modele, takie jak geforce GT430, lecz niebawem może się okazać, że nie będą zdolne podołać najnowszym grom.

Warto pamiętać, że dobre komputery dla graczy nie składają się tylko z kart grafiki. Istotny jest również wybór procesora, najlepiej więcej niż z jednym rdzeniem.

Zaciekawił Cię naszwpis? Napisaliśmy specjalnie dla ciebie ważne info, więc zobacz ten link (http://www.n-kom.pl/) na ten temat!

Także pamięć RAM mocno oddziałuje na wydajność - 4 gigabajty to aktualnie minimum, jeżeli chcemy się cieszyć płynną rozgrywką.
18/12/05, 10:15:02