Mobilny, wydajny; wytrzymały i lekki Ultrabook™

Ultrabook™  VAIO® Pro
VAIO® Pro — najlżejszy na świecie Ultrabook™ z funkcjami dotykowymi — to mobilne narzędzie, które pomoże sprostać każdemu wyzwaniu zawodowemu.

Produkty z serii VAIO Pro są wyposażone w ekrany o wielkości 29,4 cm (11,6") i 33,7 cm (13,3") i umożliwiają intuicyjną obsługę systemu Windows 8. Charakterystyczna, sześciokątna w przekroju obudowa jest wykonana z jednokierunkowego włókna węglowego. Pozwala to na zmniejszenie wagi komputera do 0,87 kg (VAIO Pro 11) / do 1,06 kg (VAIO® Pro 13). Zapewnia także dodatkową wytrzymałość, tak ważną w komputerach mobilnych. Lekkość nie oznacza słabszych osiągów: procesory Intel® Core™ 4. generacji gwarantują wydajność i pomogą w sprawnej realizacji zadań z napiętego terminarza.

W serii VAIO® Pro 11/13 zastosowano oferowane tylko przez Sony, oparte na technologii telewizorów BRAVIA wyświetlacze TRILUMINOS® Display do urządzeń mobilnych, które znacznie poprawiają wygląd filmów, zdjęć i prezentacji oraz wierność barw na ekranie Full HD. Dodatkowo, technologia X-Reality™ do urządzeń mobilnych analizuje zawartość obrazu i poprawia ostrość filmów przez generację brakujących pikseli.

Ultrabook™  VAIO® Pro
Wygoda przy pisaniu to zasługa precyzyjnej klawiatury, lekko przechylanej do przodu po otwarciu pokrywy komputera. Duży skok klawiszy i znaczne odstępy między nimi przyczyniają się do ograniczenia liczby literówek.

Interesujący artykuł? Zatem zapewne przypadnie Ci do gustu także informacja z witryny, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Wystarczy w niego wejść.

Komfort pracy zwiększa się także dzięki nachylonemu ku przodowi wspornikowi na nadgarstki. Kolejnym atutem jest podświetlenie klawiatury, przydatne w ciemnych pomieszczeniach, samolocie itp.

Wydajny akumulator w modelu VAIO® Pro 13 wystarcza na maksymalnie 8 godzin** pracy, a w modelu VAIO® Pro 11 — nawet na 11 godzin. Jeśli to za mało, nie trzeba gorączkowo rozglądać się za gniazdkiem zasilającym: sprzedawany oddzielnie płaski akumulator zwiększy wydajność do 18 godzin** w VAIO® Pro 13 i do niesamowitego poziomu 25 godzin** w VAIO® Pro 11. W rezultacie, w czasie lotu na drugą półkulę będzie można nie tylko wykończyć ważny raport, lecz także obejrzeć kilka filmów.

Ultrabook™  VAIO® Pro
Omawiając serię VAIO® Pro 11/13, nie sposób pominąć doskonałej jakości dźwięku przy oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki. Tryb ClearAudio+ pozwala na wybór czterech ustawień brzmienia oraz na regulację korektora i innych efektów dźwiękowych. Zapewnia pełne, dynamiczne brzmienie muzyki, dialogów, a nawet najcichszych szeptów.

Prawdziwą zaletą zarówno w podróży, jak i w domu będzie błyskawiczne łączenie modeli VAIO® Pro z bezprzewodowymi głośnikami i słuchawkami Sony wyposażonymi w technologię NFC[1]. Aby uzyskać czystą, cyfrową reprodukcję dźwięku bez plątaniny kabli, wystarczy zwyczajnie przyłożyć do siebie urządzenia.

Ultrabook™  VAIO® Pro
W razie problemów z łącznością bezprzewodową w hotelu lub systemy rfid poza biurem można skorzystać z podłączanego do zasilacza sieciowego routera Wi-Fi. To niewielkie urządzenie przekształci łącze Ethernet w prywatny, mobilny hotspot. Do stworzonej w ten sposób sieci Wi-Fi można równocześnie podłączyć pięć smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych.

Nowe modele Sony VAIO Pro pojawią się w Europie z końcem czerwca.
Podpatrzone na: Sony Poland
Opracowanie: Sony Poland
21/10/05, 07:01:10