Menu strony
Thomas-It

Nie musimy posiadać fachowców w przedsiębiorstwie

Jeszcze naprawdę niedawno działo się tak, że wszystkich specjalistów, jakich potrzebowała nasza przedsiębiorstwo, trzeba było mieć w jej siedzibie. Jednak teraz powoli odchodzi się od tego, często wykorzystuje się z możliwości zewnętrznych przedsiębiorstw. Jest to o tyle wygodne, że opłacamy im jedynie wtenczas, jeżeli korzystamy z ich pomocy, no oraz pewnie że nie musimy dla nich organizować stanowiska pracy, co także sporo kosztuje.
Outsourcing IT
To najbardziej opłacalne rozwiązanie

Teraz najmodniejszy jest prawdopodobnie outsourcing usług IT, a więc zamiast posiadać wykwalifikowanego informatyka w szeregach własnej zakładu, zatrudniamy firmę zewnętrzną. Będzie ona na każde nasze zawołanie, musi do nas dotrzeć w czasie, który był wyznaczony w umowie i działać tak długo, dopóki szkoda nie będzie naprawiona. Takie rozwiązanie jest też opłacalne z takiego powodu, iż firmy informatyczne mają sprzęt i możliwości, których firma swojemu informatykowi nie byłaby w stanie przygotować, gdyż po prostu nie byłoby jej na to stać i nie byłoby to dla niej opłacalne.

Disaster recovery to świetne rozwiązanie

Komputery firmowe przetrzymują na własnych dyskach dużo ważnych informacji, nie wszystko się też na nich ma możliwość pomieścić, więc niektóre dane są przenoszone na zewnętrzną sieć. Jednak prawda jest taka, że nigdy nie wiemy co się może wydarzyć i z powodu zdarzeń zewnętrznych, albo błędu ludzkiego może dojść do popsucia takiej sieci. Z tego powodu dobrze posiadać system pracy awaryjnej czyli disaster recovery, przez który nie tylko dalej będziemy mogli funkcjonować, ale także łatwiej będzie uratować to, co zostało zniszczone.


Polecamy też

Urządzenia projektu Apple

Wiele osób na całym globie zastanawia się, z jakiego powodu Apple odniosło tak gigantyczny sukces. Dużym powodem do zastanawiania się jest fakt, że produkty tej firmy są najczęściej dużo bardziej kosztowne od wyrobów konkurencji. Mimo to, marka posiada miliony zadeklarowanych fanów, którzy mogą czekać całą noc pod galerią handlową, by zakupić wymarzony gadżet z nadgryzionym jabłuszkiem.


IT to ważna część przedsiębiorstwa

Teraz nie ma możliwości, żeby firmy nie korzystały z pomocy i wiedzy IT. Pracujemy na komputerach, wykorzystujemy z Internetu, a to wszystko musi być nadzorowane przez osoby dobrze do tego przeszkolone, przez które nasza przedsiębiorstwo może być na bieżąco z najlepszymi technikami ochrony własnych informacji, a to tym ważniejsze, im istotniejsze dane posiadamy na swoich komputerach i na zewnętrznej sieci.
19/06/07, 10:35:31