Menu strony
Thomas-It

Znajdź wskazówki dotyczące Twoich pytań

Od zawsze w pismach dla kobiet największą popularność miały strony z poradami ekspertów i czytelniczek. Porady te dotyczyły zwykle spraw kulinarnych, prac domowych, urządzania mieszkania czy poważniejszych tematów, jak domowe wydatki czy kwestie związane z prawem. W ostatnim czasie popularność tych działów wykorzystują strony internetowe, wyspecjalizowane w poradach na każdy temat. Porady te są umieszczane na stronie internetowej w formie tekstowej, niejednokrotnie okraszonej fotografiami, bądź w postaci filmu zarejestrowanego aparatem fotograficznym czy kamerą w komórce. Najciekawsze porady są wybierane przez czytelniczki, a autorki porad nierzadko otrzymują za to drobne nagrody.
Jakich porad potrzebują ludzie?
pytanie, problem, znak zapytania
Ludzie szukający porad najczęściej wpisują w pole wyszukiwarki internetowej hasła rozpoczunające się od słowa „jak”, na przykład „jak suszyć grzyby”, więc wiele portali tytułuje swoje artykuły w ten właśnie sposób. Porady grupowane są w oparciu o kategorie, które są różne na wszystkich tego typu serwisach. Wybierając jedną z kategorii, można czytać najnowsze wpisy chronologicznie, według daty ich zamieszczenia. Niektóre serwisy dla urozmaicenia dodają porady stworzone przez specjalistów – prawników, szefów kuchni, psychologów itp. Porady dotyczą najczęściej kwestii prostych, rzadko można tam zaobserwować przepis na ciasto, dużo częściej są się tam wskazówki jak nie doprowadzić do powstania zakalca, czy jak prawidłowo przesiać mąkę na to ciasto.


Najbardziej popularne w sieci
ryba, smażenie ryby
Jednym z najpopularniejszych serwisów tego rodzaju jest strona jest tam najwięcej wskazówek w gronie wszystkich serwisów z poradami. Dominującą formą poradników na tej stronie jest film. Portal ten regularnie ogłasza konkursy na najpopularniejsze porady, nagradzając najczęściej piszących gości nagrodami pieniężnymi. Strona jest ponadto wspierana przez sponsorów, którzy rozdają własne produkty użytkownikom, by ci używali ich w swoich filmach z poradami. Człowiek zajmujący się poradami kulinarnymi dostanie przykładowo patelnię, żeby pokazać smażenie ryby. Dzięki temu firma zapewnia sobie bardzo niedrogą reklamę o szerokim zasięgu.


Polecamy też

Rady w sprawie gimnastyki

pływanie
Sport to niewątpliwie zdrowie, lecz naprawdę jest trudno uprawiać go obecnie bez kupienia odpowiedniego zestawu przyrządów pomocniczych i stroju idealnego zarazem dla wyczynowych sportowców, czy dla tak obecnie licznych miłośników biegania czy innych sportów, takich jak chociażby pływanie kraulem. W obecnych czasach, gdy praca coraz częściej polega na używaniu komputerów i urządzeń, wielu ludziom użyteczny okazuje się dodatkowy wysiłek fizyczny, na ten jednak potrzeba wyszukać czas i nieco samozaparcia. Podejmowanie dużej liczby mniej bądź bardziej ważnych wyborów w tych sprawach łatwe nie bywa pochłania w dzisiejszych czasach ważny czas, który lepiej byłoby zaoszczędzić czasem już na dane ćwiczenia fizyczne.
18/07/12, 02:49:02