Kupujemy router - na jakie aspekty trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Rosnąca ilość mobilnych tabletów oraz komputerów zaczęła sprawia, że coraz częściej występuje konieczność zamontowania w domu czy biurze bezprzewodowego routera. Urządzenia te mają niewielkie rozmiary, przyłącza się do nich łącze internetowe z zewnątrz i po odpowiedniej konfiguracji można korzystać z większej ilości urządzeń.

Zakupy online
Ogromną zaletą routerów jest możliwość używania bezprzewodowej sieci, urządzenia nie muszą być połączone fizycznie przy pomocy przewodów, ale łączą się w sposób bezprzewodowy. W ofercie jest ogromna ilość routerów, różniących się parametrami i dodatkowymi funkcjami.

Część z nich, jak na przykład Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) ma na wyposażeniu serwer pamięci masowej, który pozwala na archiwizowanie danych z przyłączonych do routera urządzeń. Model ten wyposażony jest w potrójną antenę, zapewniającą mocny i stabilny sygnał, przez to doskonale sprawdzi się w większych mieszkaniach czy biurach. Jest prosty w konfiguracji, rzecz jasna obsługuje większość najważniejszych protokołów bezpieczeństwa i posiada port USB.

Polecamy też

Pogadajmy odrobinę na temat komputerów

Praca przy komputerze
W sumie to odnośnie komputerów oraz Internetu powiedziano niemal wszystko co istotne. Czy w takim razie w ogóle istnieje jakikolwiek sens pisania kolejnego tekstu typowo komputerowego? Cóż, być może tak. W tekście omówimy metody bezpiecznego użytkowania komputera, lecz również all in one czy alternatywy shoppingowe, dzięki to którym komputery oraz potrzebny sprzęt będą sporo tańsze.


Do podobnego zastosowania wykorzystać można Router Tp-Link TD-W8960N .https://www.logintrade.pl/ (zobacz logintrade.pl)Ten model ma zgodność z protokołem ADSL2+ i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w domu lub niewielkiej firmie. Prosta konfiguracja pozwala na szybkie utworzenie sieci bezprzewodowej, a mechanizm rozdzielania plików przyda się, gdy z sieci korzystać będzie paru użytkowników. Ten egzemplarz routera posiada dwie anteny, analogicznie jak inny sprzęt tego typu, to znaczy Router Tp-Link TL-MR3420.

Sprawdź inne tego typu niezwykle użyteczne źródło informacji na opisywany problem - kliknij tu i przeczytaj więcej w tekście (https://www.progresdisplays.pl/potykacze-i-stojaki).

Oprócz zwykłych funkcjonalności Tp-link umożliwia użytkowanie sieci 4G, wystarczy przyłączyć do niego odpowiedni modem i cieszyć się szybkim, mobilnym internetem, sama instalacja jest szybka i intuicyjna. W temacie mobilności interesujące funkcje przedstawia Router ZTE MF. On również obsługuje współdzielenie mobilnego internetu 3G, ale poza tym projektanci wyposażyli go w baterię. Przez to router można w dowolnym momencie odłączyć z domowej sieci i zabrać ze sobą, dzięki 3G jest możliwość korzystania z jego możliwości niezależnie od miejsca.
22/10/12, 12:05:09