Zamawiamy procesor

Przy zakupie komputera albo laptopa wybranie odpowiedniego procesora ma bardzo duże znaczenie podczas jego późniejszego użytkowania. Powinno dobrze przemyśleć, do czego dany sprzęt ma być użytkowany. Jeżeli ktoś będzie chciał dużo pogrywać, to lepiej zrobić inwestycję w dobrą kartę graficzną, ale jeśli komputer użytkowany będzie do realizacji dużej ilości obliczeń, to na procesorze nie można oszczędzać.

Dwa nowe Phenomy BE
Obecnie na rynku prym wiodą dwie firmy, AMD i Intel. Ich wyścig cały czas trwa, każdy nowy pomysł od razu jest wykorzystywany przez konkurencję. Mimo tego, że każdy producent wykorzystuje swoje własne patenty, to proponowane przez nich procesory cechują się kompatybilnością ze sobą i potrafią obsługiwać wszystkie aplikacje i gry.

Polecamy też

Pogadajmy odrobinę na temat komputerów

Praca przy komputerze
W sumie to odnośnie komputerów oraz Internetu powiedziano niemal wszystko co istotne. Czy w takim razie w ogóle istnieje jakikolwiek sens pisania kolejnego tekstu typowo komputerowego? Cóż, być może tak. W tekście omówimy metody bezpiecznego użytkowania komputera, lecz również all in one czy alternatywy shoppingowe, dzięki to którym komputery oraz potrzebny sprzęt będą sporo tańsze.


Dlatego też nie jest istotne, czy w komputerze zamontowano Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX (HDZ955FBGIBOX), albo czy najnowszy laptop ma Procesor Intel Core i5-4570 320 GHz 6MB L3 LGA1150 (BX80646I54570 928636). W każdym z tych sprzętów można będzie na posiadanym komputerze włączyć każdy pogram, który będzie chodzić bez większego problemu.

Nie ma również znaczenia, czy będzie używany komputer stacjonarny, czy laptop. W przenośnym sprzęcie również można znaleźć obie marki układów procesorowych, z tym że przeważnie mają one nieco odmienne parametry niż w stacjonarnym sprzęcie. Są bardziej energooszczędne, z tej przyczyny że przy laptopach należy energię bardziej oszczędzać. Dlatego też komputer stacjonarny posiadający Procesor Intel i5-4430 3.00GHz 6MB BOX (BX80646I54430) zużyje nieco więcej prądu niż jego zamiennik w przenośnym urządzeniu. Jeśli chodzi o AMD sytuacja podobnie wygląda, tu również Procesor AMD X8 FX-8350 4,0GHz BOX (FD8350FRHKBOX) (najlepsze oferty) zamontowany w stacjonarnym sprzęcie posiadał będzie inne parametry niż jego odpowiedniki w laptopach. Obecnie zauważa się odejście w stronę coraz dłuższych czasu działania na akumulatorach. Z tego też powodu producenci często się decydują na montaż trochę słabszych, ale bardziej oszczędzających energię końcu w miejsce ostatnich, ale zużywających dużo prądu nowości. Przy aktualnym postępie w technologii różnice zauważalne raczej nie będą w czasie normalnego użytkowania.
22/11/29, 10:07:07