Rozwiązania serwerowe dla firm

Dobre i sprawne serwery to w tej chwili baza ważnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych wielkich przedsiębiorstw, a także w małych przedsiębiorstwach warto koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z jakiegoś punktu A dostały się jak najprędzej do punktu B. Nowatorskie aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel elektroniczny, strony WWW oraz całe wachlarze odrębnych usług świadczonych przez sieć internet, intranet ,a także ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w Internecie.

Serwery NAS marki DROBO
Potrzebują więc pracować wydajnie i posiadać doskonałe łącza komputerowe.

Jeśli opracowany tu tekst pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to z pewnością przypadnie Ci do gustu link do witryny kable producent, gdzie wyszukasz więcej wątków.

Do polepszenia przepustowości sieci przydają się switche, które regulują działanie aplikacji w środowisku pracy. Z pomocą przełączników śledzących non stop ruch pakietów danych wymienianych między przeglądarką i serwerem Web, serwery stają się o wiele bardziej stabilne.

Przełącznik o kodzie J9019B perfekcyjnie nadaje się do wielkich biur,jak również prywatnych przedsiębiorstw. Jest ono wyśnionym rozwiązaniem komunikacyjnym. Równie trafnym wyborem jest przełącznik J9280A. Doskonale oddziela ono sieci Lan i w doskonały sposób zapewnia filtrowanie informacji. Jak rozmaite inne tego typu przełączniku może bezproblemowo współpracować z siecią Ethernet.Mimo iż, gwarantuje podobne możliwości łączenia za pomocą przewodów jak koncentratory, to posiada ono większą wydajność. Jak dokładniej to działa?

Zamiast współdzielenia całego możliwego pasma pomiędzy wszystkich użytkowników, przełącznik, taki jak choćby J9794A, przydziela każdemu podpiętemu urządzeniu sieciowemu określony kawałek pasma. Odpowiedni przełącznik,dla przykładu J9661A poda dokładnie to samo pasmo każdej maszynie z osobna, co przyczyni się w istotny sposób do powiększenia wydajności, którą można wciąż powiększyć, korzystając z urządzeń zezwalających na stosowanie połączeń w dwóch kierunkach. Takie działania są dopuszczalne dzięki zapamiętywaniu adresów MAC komputerów z lokalnej sieci ,jak również informacjom, z którym portem komunikuje się odpowiednie komputer.

Polecamy też

Bezpieczeństwo sieci przedsiębiorstwa

internet
W dzisiejszych czasach w większości firm znajdują się sieci komputerowe, a z pewnością wszystkie mają łącza internetowe. Technologie sieciowe dają bezsprzeczne korzyści, w tej kwestii nie może być żadnych zastrzeżeń. Ale trzeba pamiętać, że niosą ze sobą również dużo pułapek. Bezpieczeństwo sieci wielu właścicielom biznesów przysparza trosk.


Switche dają przy tym także stworzenia specjalnych sieci wirtualnych (VLAN). Transmisje pomiędzy portami należącymi do innych sieci VLAN są mocno ograniczone, a do przekazywania danych między odrębnymi sieciami VLAN używa się routerów. Tak zwane sieci wirtualne między oboma podłączonymi do siebie przełącznikami obsługiwane są za pośrednictwem specjalnego rodzaju połączenia, jakie często nazywa się trunk. Przy okazji inwestowania w switch, warto także zakupić specjalistyczny pakiet, na przykład winsvrstd 2008r2 sngl olp nl.
Podpatrzone na:
Opracowanie: A.Z.
22/11/08, 07:01:07