Menu strony
Thomas-It

Co to jest e-procurement? Czy należy się tym interesować?

Istniejemy w takich czasach, że spora liczba spraw, które kiedyś można było załatwić tylko tradycyjnie, dzisiaj załatwiamy też przez Internet.


To mocno wygodne, ponieważ zaoszczędza nam czas, jest automatyczne. Nie dziwi więc, że coraz więcej ludzi z takiego rozwiązania korzysta.


Szczególnie jest to ciekawe kiedy weźmiemy pod uwagę branże, które się pod tym kątem zmieniają. Dobrym przykładem jest na przykład platforma przetargowa, która doskonale ułatwia i unowocześnia taki cały proces (klikaj na logintrade.pl). Na uwagę w tym znaczeniu zasługuje e-procurement, to znaczy obszar e-biznesu, który odnosi się do elektronicznej integracji i rozporządzania różnorakimi działaniami mającymi związek z procesem elektronicznym zamówień w sektorach publicznym i w sektorze prywatnym.


Przez e-procurement wypełnione będą trzy najistotniejsze funkcje (www.logintrade.pl/uslugi). Przede wszystkim automatyzacja procesu zakupów, ponieważ e-procurement obsłuży cały proces zaopatrzeniowy w całej organizacji. Takie coś powoduje, iż cały obieg dokumentów będzie mniej skomplikowany i szybciej się odbywa. To także sprawdzanie zakupów, ponieważ dzięki temu można prowadzić ogólną koordynację planowania, budżetowania i monitorowania całego procesu zakupywania towarów.


tłumacz


Polecamy też

Jaki sprzęt elektroniczny najlepiej wybrać ? Czym się powinien cechować?

elektronika
Rynek elektroniki jest dzisiaj pełen różnego rodzaju produktów, lepszej jakości albo gorszej jakości. czasami odnosimy wrażenie, że tych gorszych zdarza się niestety dużo więcej, ponieważ jak coś kupimy to za chwilę już musimy pomyśleć, że za parę lat będzie trzeba daną rzecz zmienić.


To zdecydowanie pomaga oddziałowi zajmującemu się zakupami, gdyż pracujący tam specjaliści mogą zajmować się najistotniejszymi rzeczami – wyborem dostawców. To w końcu punkt trzeci, to znaczy standaryzacja asortymentu.
1 2