Menu strony
Thomas-It

Garść refleksji na temat komputerów i komputeryzacji, która zagarnia coraz więcej aspektów człowieczej egzystencji

Komputery są współcześnie w tak powszechnym użyciu, że w każdym domu jest chociaż jeden taki sprzęt, a czasami nawet każdy z domowników ma swoją własną maszynę. Rozwój w informatyzacji przyczynił się do tego, że współczesny komputer przybiera coraz skromniejsze wymiary: jeśli kiedyś przypominał posażną szafę na okrycia wierzchnie, to obecnie bez trudu zmieści się nawet w dziewczęcej kieszeni. Pecety, które jeszcze jakąś dekadę temu stały na biurkach większości studentów, teraz są zamieniane na przenośne smartfony i oczywiście mają o wiele więcej możliwości niż ich elektroniczni poprzednicy.

sprzęt komputerowy
Niewielkie cyfrowe urządzenia, również nazywane komputerami, znajdują się w takich miejscach, o jakich w większości wypadków raczej nie pomyślimy. Tak zwane komputery pokładowe są zakładane w pojazdach samochodowych czy na pokładach jamo jetów. Podają one osobom prowadzącym pojazdy samobieżne i powietrzne aktualne informacje na temat np. zużycia paliwa bądź będą ostrzegać, gdy przepali się jedna z żarówek.

Komputery bywają powszechnie używane przez urzędy i inne instytucje publiczne. Wzrost znaczenia internetu również w tej dziedzinie człowieczego życia, przyniósł wielkie przeobrażenia.

Aby dostać dodatkowe informacje o tej tematyce wejdź do kolejnej witryny. Tam z pewnością zaintryguje Cię kompleksowa treść (https://www.nyloncoffee.pl/).

Teraz w każdym referacie stoją monstrualnych rozmiarów monitory LCD, pod biurkami są umieszczane skrzynki w kształcie prostopadłościanu, a sprawne ręce urzędniczki z wielką energicznością obsługują bezprzewodowe klawiatury (tutaj znajdziesz akcesoria komputerowe: ). W całkiem inny sposób przedstawia się pokój nastolatków. Swoje prace domowe młodzi panowie już tylko z rzadka odrabiają korzystając z podręczników. Dostęp do internetu, zapewniony dzięki nowoczesnym laptopom, nie jest idealnym źródłem wiedzy naukowej, ale stał się symbolem pójścia na łatwiznę.

A jaka będzie przyszłość komputerów? Analizując trendy w produkowaniu tych sprzętów elektronicznych, błyskawicznie zauważymy, że stają się one coraz bardziej kieszonkowe i bez trudu mogą zostać wniesione na pokład samolotu czy do wagonu kolejowego. I nic nie dowodzi, że ta sytuacja miałaby się wkrótce odmienić. Niektórzy z kolei sądzą, że inżynierowie informatycy zaczną korzystać z technologii wykorzystywanej w biochemii. Czyżby notebook miał pracować dzięki zgromadzonym się w nim bakteriom beztlenowym? O tym przekonamy się może jeszcze w tym wieku. Póki co możemy korzystać z rozwiązań na miarę obecnej technologii, jak tu - drukarki termosublimacyjne oraz żelowe.
21/07/05, 07:46:04