Menu strony
Thomas-It

Stworzenie led to niezywkle ważne wydarzenie dla każdego z nas. Docenili to znawcy ofiarując nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki

Technologia led, światło, telewizory led czy ekrany led, to nie są mało znaczące odkrycia. Przekonaliśmy się o tym w 2014 roku, gdy uhonorowano naukowców z Japonii i USA, za wynalezienie diod led. Dzięki ich odkryciom realne stało się stworzenie pozostałych ciekawych wynalazków, jak białe żarówki diodowe lub lampy błyskowe w ”komórkach”. Dla porządku, naukowcy dostali nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, a więc faktycznie najwyższe odznaczenie w świecie nauki.
nowoczesna technologia
Zrobienie niebieskich led było bardziej ciężkie niż stworzenie diod święcących w pozostałych kolorach, czyli w zielonym i czerwonym. Było jednak niezbędne, by można było odkryć diodowe źródła światła białego. Obecnie żarówki led coraz mniej kosztują, więc zaczynają zamieniać lampy żarowe, czyli tradycyjne żarówki, lecz także fluorescencyjne – świetlówki . Są od nich zdecydowanie bardziej energooszczędne, ponieważ nie nagrzewają się w okresie pracy, a energię wymieniają przede wszystkim na światło.

Polecamy też

Jak działa profesjonalna analiza danych?

oprogramowanie
Integracja baz danych to działanie, jakie polega na jednoczeniu danych pochodzących z wielu różnych źródeł. Są one zapisywane za pośrednictwem rozmaitych technologii, dzięki czemu są jasne oraz klarowne. Integracja danych jest konieczna w wielu przypadkach, przykładowo wówczas, gdy jednoczy się systemy dwóch firm czy przedsiębiorstw.


Mają także bardziej znaczną trwałość i odporność na warunki środowiska, na przykład temperatury. To właśnie dzięki lampom led możliwe jest nie tylko bardziej oszczędne oświetlanie miast, budynków czy mieszkań w krajach rozwiniętych, realne jest także konstruowanie tanich, energooszczędnych lamp, które są w stanie używać żyjący w ubogich krajach. Jak twierdzą członkowie komitetu noblowskiego, nagroda Nobla jest przyznawana przede wszystkim za odkrycia, które służą każdemu z nas. Odkrycie led wpływa na dużą część naszego życia, korzystnie przecież jeszcze powiedzieć, że technologia (Szkolenia i kursy CATIA - kliknij tutaj) wykorzystywana jest w innych dziedzinach, jak telekomunikacja czy systemy sterylizujące wodę To tylko ujawnia, z jak interesującym zjawiskiem mamy do czynienia.

elektroniczna reklama
Być może na co dzień o tym nie myślimy, ponieważ ta technologia stała się coraz bardziej znana, pomimo to jak można dostrzec, pomaga w życiu na wielu płaszczyznach. A to właściwie najistotniejsze dla każdego z nas, dla naszego komfortu, ale także bardziej pożytecznego spędzania czasu. Nagroda Nobla dla odkrywców led jest w pełni uzasadniona. Korzyści biorące się z tej technologii są dostrzegane na całym świecie. Właściwie, przeanalizujmy nasze codziennie życie, chyba nie jest już dla nas dziwne, że tak powszechnie korzystamy z tej nowatorskiej technologii.
19/07/05, 07:08:09