Menu strony
Thomas-It

Wyświetlacze LED - w jaki sposób działają, jak się je robi i w jakich przypadkach będą się sprawdzać.

Rynek reklamy i promocji bez przerwy poszukuje nowych możliwości i pomysłów. Dzięki nim można będzie uzyskać przewagę nad konkurentami i spróbować dotrzeć do nowych sposobów dotarcia do klienta. Jedną z bardzo często używanych nowości pośród reklamowych firm są panele i ekrany led. Spotkać je można w rosnącej ilości miejsc, a biorąc pod uwagę fakt ich ceny cały czas maleją, to dziwić się nie ma czemu, że zyskują tak dużą popularność, bo zalet mają bardzo dużo.

Szeroko są wykorzystywane w reklamie, sporcie i rozrywce, a także do drogowej i informacyjnej sygnalizacji. Podstawową zaletą jest bardzo dobra jakość obrazu, który jest wyświetlany, bez względu na warunki, w których to się dzieje. Ekranom LED nie będzie przeszkadzać intensywne słoneczne światło ani ciemność, bez względu na warunki mogą świecić dokładnie tak samo wyraźnie.

Gdy ciekawi Cię omawiany wątek, obejrzyj witrynę (http://opiekuninformatyczny.pl/) a zapewne zdobędziesz więcej informacji na to ciekawe zagadnienie - nie zwlekaj tylko kliknij.

Ta cecha szczególne znaczenie przy ekranach na wolnym powietrzu, gdzie warunki często mogą się zmieniać - dzięki użyciu ekranów LED nie będzie żadnych problemów z dobrym widzeniem obrazów, które będą wyświetlane.

Polecamy też

Warto się wyposażyć w różne sprzęty

projektor
Jeżeli prowadzimy przedsiębiorstwo, to musimy liczyć się z tym, że przynajmniej czasami będziemy pragnęli własnym pracownikom pokazać coś za pomocą slajdów. Wtedy idealnie zrobimy, jeśli zaopatrzymy się w odpowiedni projektor, który pozwoli nam wyświetlać konkretny przekaz na większym ekranie, albo białej ścianie, przez co za jednym razem sporo osób będzie miało okazję go przejrzeć. Na dodatek też musimy być gotowi na to, żeby skleić jakąś część jeśli nam się ułamie, a do tego konieczny jest właściwy klej.


ekran LED
Ekran LED jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Składa się on z małych pikseli, jakimi da się w niezależny sposób sterować, a tym samym sterować wyświetlanym obrazem, np. billboard. Pojedynczy piksel złożony jest z trzech kolorowych diod, czerwonej, zielonej i niebieskiej. Wyznaczając poziom świecenia każdej z diod dostaje w efekcie ostateczny kolor jednego punktu, czyli to, co będzie widział odbiorca.

Ekrany LED złożone są z dużej ilości pikseli, podobnie jak na przykład ekrany telewizorów czy monitorów. W efekcie końcowym otrzymuje się wyraźny, widoczny niekiedy nawet na kilkaset metrów obraz, choć rzecz jasna uzależnione to będzie od wielkości ekranu (ciekawa strona). A tu są bardzo duże możliwości, bo ekrany posiadają budowę modułową. Każdy duży ekran składa się z kilku lub kilkunastu mniejszych, które można łączyć w dowolne konfiguracje. Dzięki temu bez żadnego problemu można zbudować naprawdę duży wyświetlacz, jaki można przykładowo zamontować na piłkarskim stadionie.
19/02/07, 07:22:01