Menu strony
Thomas-It

Wyświetlacze LED - w jaki sposób działają, jak się je robi i w jakich przypadkach będą się sprawdzać.

Rynek reklamy i promocji bez przerwy poszukuje nowych możliwości i pomysłów. Dzięki nim można będzie uzyskać przewagę nad konkurentami i spróbować dotrzeć do nowych sposobów dotarcia do klienta. Jedną z bardzo często używanych nowości pośród reklamowych firm są panele i ekrany led. Spotkać je można w rosnącej ilości miejsc, a biorąc pod uwagę fakt ich ceny cały czas maleją, to dziwić się nie ma czemu, że zyskują tak dużą popularność, bo zalet mają bardzo dużo.

Szeroko są wykorzystywane w reklamie, sporcie i rozrywce, a także do drogowej i informacyjnej sygnalizacji. Podstawową zaletą jest bardzo dobra jakość obrazu, który jest wyświetlany, bez względu na warunki, w których to się dzieje. Ekranom LED nie będzie przeszkadzać intensywne słoneczne światło ani ciemność, bez względu na warunki mogą świecić dokładnie tak samo wyraźnie. Ta cecha szczególne znaczenie przy ekranach na wolnym powietrzu, gdzie warunki często mogą się zmieniać - dzięki użyciu ekranów LED nie będzie żadnych problemów z dobrym widzeniem obrazów, które będą wyświetlane.

Polecamy też

7 dobrych akcesoriów foto-video do sportów na rynku

Kamera sportowa Sony
Nie sposób nie dostrzec sporego postępu na rynku akcesoriów technologicznych w ostatnim czasie. Świetna kamera sportowa szczególnie często rekomendowanych producentów ma dużo zalet, które wywierają wrażenie na klientach. Na stronie internetowej producentów można znaleźć film z wersją demonstracyjną kamery, który przedstawia zakres możliwości tego urządzenia. Rewelacyjna jakość filmu, a także szybkość reakcji oraz szereg funkcji pobocznych wzmagają popularność produktu.


ekran LED
Ekran LED jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Składa się on z małych pikseli, jakimi da się w niezależny sposób sterować, a tym samym sterować wyświetlanym obrazem, np. billboard. Pojedynczy piksel złożony jest z trzech kolorowych diod, czerwonej, zielonej i niebieskiej. Wyznaczając poziom świecenia każdej z diod dostaje w efekcie ostateczny kolor jednego punktu, czyli to, co będzie widział odbiorca.

Ekrany LED złożone są z dużej ilości pikseli, podobnie jak na przykład ekrany telewizorów czy monitorów. W efekcie końcowym otrzymuje się wyraźny, widoczny niekiedy nawet na kilkaset metrów obraz, choć rzecz jasna uzależnione to będzie od wielkości ekranu (ciekawa strona). A tu są bardzo duże możliwości, bo ekrany posiadają budowę modułową. Każdy duży ekran składa się z kilku lub kilkunastu mniejszych, które można łączyć w dowolne konfiguracje. Dzięki temu bez żadnego problemu można zbudować naprawdę duży wyświetlacz, jaki można przykładowo zamontować na piłkarskim stadionie.
20/07/03, 07:27:03