Menu strony
Thomas-It

Jesteś ścisłowcem? Wybierz zawody, które dają ci prestiż i duże pieniądze

Planujesz wybrać studia, lecz nie zdajesz sobie zupełnie sprawy, co cię pociąga? Wiesz, że nieźle się uczysz, a przedmioty ścisłe to twoja mocna broń? Nie powinieneś się więc martwić, bo akurat ludzie ze zdolnościami technicznymi znajdują pracę szybciej, a co także istotne w większości zarabiają większe pieniądze. Podejdź do studiów jak do etapu, za którym kryje się przyszła praca zawodowa. Dobierz uczelnię wyższą pod kątem przyszłego rozwoju zawodowego.
zestaw komputerowy na stole
Zapoznaj się z listą zawodów, w których bez problemu poradzą sobie ludzie zdradzającypredyspozycje matematyczne. Na początek powiedzmy o studiach medycznych. Zdecydowanie, lekarz musi być bardzo mocny z przedmiotów ścisłych, chociaż wielu wierzy, iż tak nie jest. Studia medyczne są zdecydowanie trudne, zresztą już się tam dostać (trudne egzaminy wstępne i mnóstwo kandydatów na jedno miejsce) pokazuje, iż jest to obszar zarezerwowany dla najbardziej wytrwałych.

Nie przejmuj się jednak, ponieważ jesteś w stanie robić wiele innych rzeczy. Interesują cię systemy komputerowe, nauki informatyczne, a jednocześnie radzisz sobie całkiem nieźle z matematyką? To może informatyka, a po ukończonych studiach zatrudnienie jako programista lub drukarka do kodów kreskowych cena jako tester it? Jeden, jak i drugi zawód cieszą się coraz większą popularnością, a tym bardziej, powstają coraz większe problemy, by obsadzić każde miejsce pracy.

Polecamy też

Dlaczego programiści mają ogromne szanse na korzystne życie zawodowe?

programiści pracujący na spotkaniu
Programiści to taka grupa zawodową, która zasadniczo nie musi uskarżać się na brak zatrudnienia i kiepskie pieniądze. Oczywiście są różni programiści, lecz zasadniczo programiści - w naszym kraju, a już w szczególności gdzieś za granicą - Dania, Austria, Anglia czy Kanada, potrafią zarobić znaczące pieniądze. Warto w takim razie starać się o to by być programistą. Takim programistą, który oferuje fachowe usługi. Bo wiadomo, iż taki programista, który kompletnie nie zna się na językach programowania będzie nie mógł związać swojego życia zawodowego z kodowaniem.


Przyczyną jest wiele ofert pracy, a mało potencjalnych pracowników spełniających wytyczne. Sporo też specjalistów wyjeżdża do innych krajów, bo tam dostaną jeszcze rfid secure większe pieniądze. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jakim językiem programowania chcesz się zajmować, lecz każdy programista czy tester it zajmujący się na przykład testami manualnymi dostanie niezłe pieniądze.

Jeśli jesteś niezły w liczbach i wzorach to może wybierz budownictwo. Możesz stać się po tym kierunku kierownikiem budowy. Człowiek na tym stanowisku ma pracę odpowiedzialną, ale jednocześnie bardzo dobrze wynagradzaną. Wiadomo, nie jest łatwo od razu stać się kierownikiem, lecz upór, wrodzona inteligencja, wiedza i doświadczenie pomogą ci uzyskać upragniony cel.


Pamiętaj, że wybór jest większy, jedynie do ciebie i twoich zainteresowań zależy, w którą stronę pójdziesz. Podane przez nas pomysły są jednakże bardzo prestiżowe i świetnie opłacane, więc jeśli będziesz się zastanawiał pomyśl o tych trzech zawodach.
21/07/02, 13:43:06