Menu strony
Thomas-It

Internet stał się już koniecznością

Jeśli chodzi o rynek, który najszybciej się rozwija to na pewno w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co się wydarzyło w ostatnich kilku latach możemy śmiało zdefiniować jako prawdziwy „boom”.
Pisanie na klawiaturze
Setki nowatorskich inicjatyw, fantastyczne urządzenia i komputery, a w ostatnich latach aplikacje. Czas w technologii płynie zdecydowanie szybciej niż w normalnym życiu. Któż jeszcze wspomina ogromne, niewymiarowe telefony komórkowe, a takie przecież były, kiedyś zaś marzyło się o nich. Teraz co najwyżej nadają się tylko do jakiegoś muzeum.

W rzeczywistości, rewolucja zaczęła się od kiedy pojawił się Internet. To on wszystko zrewolucjonizował nie pozostawiając wątpliwości, kto będzie rządził w przyszłości. Tak naprawdę, początki nie były jakieś łatwe i bezproblemowe, był nawet taki okres, gdy wieszczono globalnej sieci koniec, lecz jak się okazało były to jedynie, niepodparte faktami głupoty. W dzisiejszych czasach życie bez Internetu jest jak życie bez powietrza. Może to zbyt
Laptop na stole kuchennym
wielka przesada, ale popatrzmy jak przez ostatnie dekady uzależniliśmy się od wyszukiwarki, która wszystko dla nas znajdzie, od robienia zakupów w sieci, do utrzymywania kontaktów, które zapewniają nam tak zwane social media.

Trudno także sobie wyobrazić niektóre sfery życia bez aplikacji. Dopiero dzisiaj można się przekonać, jak te drobne urządzenia, jak smartfony czy tablety (link) ułatwiają codzienne życie. Wyposażone w darmowe (lub płatne) tworzenie aplikacji mobilnych mogą pomagać w każdej sferze życia. Co do internetu to ciężko odnaleźć miejsce na ziemi, gdzie nie ma sieci. Oczywiście, są ludy, które nie wiedzą nawet, czym jest telewizor lub inwerter growatt 4000tl3-s radio, niemniej to są zamknięte środowiska, trudno jednakowoż odnaleźć kraj, w którym usługi internetowe byłyby bardzo trudno dostępne. W jednym kraju jest lepiej, w drugim gorzej, niemniej prawie w każdym miejscu można się spodziewać, że połączymy się ze światem za pomocą sieci internetowej.


Polecamy też

Nie musimy posiadać fachowców w przedsiębiorstwie

sii, serwery, outsourcing it
Jeszcze zupełnie niedawno działo się tak, iż wszystkich ekspertów, jakich wymagała nasza zakład, należało mieć w jej siedzibie. Jednak dziś powoli odchodzi się od tego, zazwyczaj wykorzystuje się z możliwości zewnętrznych przedsiębiorstw. Jest to o tyle fajne, że płacimy im tylko wtenczas, jeżeli korzystamy z ich usług, no oraz oczywiście nie musimy dla nich przygotowywać stanowiska pracy, co także dużo kosztuje.

W tym nowym świecie powstały wielkie firmy i wielkie idee. Jedną z nich jest na pewno sposób prowadzenia firmy Apple przez Steve Jobsa. Choć ten wybitny człowiek już nie żyje, to po dzień dzień przywołuje się jego postać, jako wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy chcą kreować porywające narracje o produkcie. Nic dziwnego, że komputery Apple (np takie) cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem, sama firma Apple to obiekt kultu wielu ludzi. Jak się kupuje komputer tej marki to nie dokonuje się normalnej transakcji, kupuje się pewien styl życia, który tak pięknie zdefiniował Steve Jobs.
20/12/04, 07:32:07