Menu strony
Thomas-It

Naprawdę wydajne programy w architekturze SMP

W dzisiejszych czasach koligacja między funkcjonowaniem praktycznie każdej firmy czy przedsiębiorstwa a szybkością funkcjonowanie zaplecza komputerowego jest ogromna. Odnosi się to także do wydajności tego rodzaju zaplecza.
Internet
Jeśli jest ono wyższej klasy, tym przedsiębiorstwo może pracować szybciej, zwiększają się możliwości w działaniu każdego elementu złożonej machiny, co przekłada się od razu na sprzedaż i bezpośrednio rosną korzyści materialne przy odpowiednio skonstruowanym zapleczu komputerowym. W dzisiejszych czasach niezwykle duży związek zauważyć możemy pomiędzy jakością zarówno oprogramowania jak i samych komputerów a plusami będącymi skutkiem korzystania z takiego typu sprzętów. Tyczy się to wszystkich branż i gałęzi gospodarki, zarówno niewielkich firm jak i potężnych korporacji.

Polecamy też

Zamawiamy procesor

NVIDIA GeForce GTX 465
Przy kupnie komputera czy laptopa wybranie najlepszego układu procesora ma bardzo duże znaczenie przy jego późniejszego użytkowania. Powinno porządnie się zastanowić, do jakich zastosowań sprzęt będzie używany. Jeżeli ktoś będzie chciał więcej pogrywać, to korzystniej zrobić inwestycję w wydajną kartę graficzną, ale jeżeli komputer będzie używany do realizacji skomplikowanych obliczeń, to na procesorze nie można oszczędzać.


Bardzo duże wymagania, którymi zdają się być aktualnie ogromne bazy danych wymagają zastosowania wieloprocesorowych systemów o przetwarzaniu symetrycznym, czyli programy symmetric multiprocessing. System tego rodzaju umożliwia przetwarzanie o wiele większej ilości danych, niż standardowe kiedyś jedno rdzeniowe komputery. W takiego typu architekturze istnieje możliwość przypisania każdemu procesorowi odmienną funkcję i innę zadanie do wykonania, dzięki czemu możemy rozłożyć zadania po równo na każdy procesor. Sytuacja taka jest możliwa dzięki wspólnej dla wszystkich procesorów pamięci oraz magistrali.


Pisanie na klawiaturze
Niezmiernie ważną cechą symmetric multiprocesiing jest możliwość wykorzystania wielowątkowości przez systemy operacyjne, przez co podzielenie obowiązków procesorów staje się o wiele łatwiejszy. Na ogół wyróżnia się dwa podstawowe bezpośrednio powiązane systemy równoległe, czyli symetryczny oraz asymetryczny.

Nie wahaj się - dużo wiadomości czytaj w serwisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeśli pojawią się pewne pytania - szybko na nie odpiszemy.

Te pierwsze, jak zostało wcześniej powiedziane dzielą pamięć oraz magistralę a także zegar. Symetryczna wieloprocesorowość uważana jest aktualnie za najbardziej powszechną formę budowania równoległych komputerów o zastosowaniu ogólnym.

W przypadku systemów asymetrycznych, tworzą one system hierarchiczny, gdzie jeden procesor rozporządza danymi, dzieląc je na inne procesory. Tego typu formę architektury stosuje się w wyspecjalizowanych serwerach o zastosowaniu specjalnym. Systemy symetryczne symmetric multiprocessing umożliwiają nam ulepszenie prędkości działania komputerów oraz dają nam również gwarancję większej odporności na zniszczenia.

Czy ciekawi Cię ta tematyka? Jeżeli tak to, przejrzyj serwis (http://panfachowiec.com/oferta/zlota-raczka/), a odnajdziesz w tamtym miejscu wiele nadzwyczajnych informacji, które pochłoną Cię bez reszty.

21/11/10, 07:04:05