Menu strony
Thomas-It

Tablety nowej generacji pochodzące od cenionych przedsiębiorców

Wiele osób ma spore problemy, czy wybrać tablet czy tradycyjny laptop. Rzecz jasna można kupić oba urządzenia, i sporo użytkowników z praktycznych powodów robi w ten sposób. Lecz można też dokładnie sprecyzować swoje potrzeby i wybrać takie urządzenie, jakie lepiej spełni oczekiwania. Jeżeli ktoś więcej pracuje na użytkowym oprogramowaniu pod linuxem albo windowsem, to mocne laptopy mogą być dla niego dużo lepszym wyjściem. Natomiast jeżeli ktoś sprzętu używał będzie jedynie do rozrywki, słuchania muzyki, albo liczyć się będą nieduże wymiary, dłuższy czas pracy na akumulatorach i mobilność, to chyba tablet okazać się może korzystniejszym rozwiązaniem.

Tablet HP Topaz
Rzecz jasna producenci sprzętów elektronicznych starają się, aby ich urządzenia były w miarę możliwości praktyczne i uniwersalne, i zaczynają powstawać urządzenia takie jak na przykład laptopy (szukasz niezawodnego laptopa, sprawdź: ). Łączą one w sobie najlepsze cechy obu tych sprzętów, to znaczy bardzo zwarte rozmiary, długi czas pracy i dotykowy ekran, a przy tym kompletną klawiaturę i systemy operacyjne znane z typowego sprzętu komputerowego. Urządzenia takie używać można jako tradycyjne laptopy, a jeżeli ktoś chce obejrzeć film czy też zagrać w jakąś grę, to wystarczy obrócić klawiaturę, która stanie się wygodną podstawką, i używać urządzenia jako tabletu.

Jeśli jednak ktoś postawi na zwykły tablet, to do wyboru ma sporo modeli różnych firm. Najpopularniejszym rozmiarem jest 7 cali, i tyle właśnie ma lenovo a3500. Lecz model ten ma również 4-rdzeniowy procesor, matrycę IPS z wysoką rozdzielczością, 16G pamięci i moduł 3G, przez co stanowi jedną z ciekawszych propozycji na rynku. Z urządzeń LG mocno się także wyróżnia model . Poza wydajnymi komponentami tablet ten ma niezwykle przydatną cechę, a mianowicie oryginalną, wielofunkcyjną komorę na baterię. Doskonale sprawdza się ona podczas trzymania urządzenia, ale dzięki wysuwanej podstawce umożliwia ona postawienie tabletu. Projektanci zdecydowali się postawić na wygodę i prostotę użytkowania, i dzięki użyciu nietypowej komory na baterie ten model bardzo dobrze obsługuje się przy pomocy jednej ręki.


Polecamy też

Laptopy w interesującej cenie

Praca w branży IT
Ceny komputerów przenośnych i tabletów systematycznie spadają. Już do 3000 zł można kupić wspaniały laptop, zarówno do pracy w mieszkaniu czy biurze, jak i do rozrywki takiej jak oglądanie filmów, przesłuchiwanie muzyki czy gry na PC.
22/12/07, 07:07:08