Menu strony
Thomas-It

Marketing automation – nowoczesny sposób na zwiększenie sprzedaży przedsiębiorstwa.

Trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić firmę istniejącą w oderwaniu od świata internetu. Nawet jeśli dana firma istnieje w jednej z tradycyjnych branż, to tak czy inaczej musi również zaistnieć online, gdyż tam są jego klienci. Jednak samo istnienie w sieci bardzo mało znaczy. Niezbędne jest posiadanie know how oraz instrumentów pozwalających na czerpanie korzyści z tego istnienia. Narzędzia te przynosi nam tzw. marketing automation.
Automatyzacja marketingu
Automatyzacja marketingu (z angielskiego marketing automation) polega na przeprowadzaniu badań marketingowych przy udziale specjalnych programów. Ich nadrzędnym celem jest zwiększenie sprzedaży. Jednak nie jest to narzędzie funkcjonujące jak znane od dawna systemy sprzedaży. Aby osiągnąć przyrost sprzedaży automatyzacja marketingu jest ukierunkowana na m.

Jeśli masz chęć odkryć więcej informacji na ten temat - odsyłam do linka (https://www.cadsol.pl/pl/), ponieważ tam są wartościowe fakty opisujące przedstawiany wątek.

n. monitoring i analizę internautów korzystających z firmowej strony internetowej, segmentację klientów pod względem ich cech np. wieku, zainteresowań, miejsca zamieszkania.

Polecamy też

Twój komputer za wolno pracuje? Poznaj sprawdzone sposoby na jego wyczyszczenie ze zbędnych rzeczy

komputer
Komputer to sprzęt, który jak każdy inny prędzej czy później się popsuje. Na szczęście mamy możliwość zabezpieczyć go przed za szybkim zużyciem, a jedną z metod jest troszczenie się o to, aby nie był zagracony. Naturalnie nie zawsze chce nam się przeglądać dokumenty lub aplikacje w szukaniu tych niepotrzebnych, ale to naprawdę konieczne, jeżeli liczymy na przyspieszenie Windows 7 bądź w ogóle sprawniejsze włączanie systemu.


Praca na nowoczesnym oprogramowaniu
Specjalistyczne oprogramowanie (catia) pozwala na szybkie zebranie danych oraz ich analizę. Dzięki temu możliwe jest maksymalne skierowanie marketingu na daną grupę docelową. Dobre efekty notuje się w przypadku badania baz danych e-mail i późniejszych akcjach mailingowych. Efekty są znacznie szybsze i o wiele lepsze niż w przypadku akcji marketingowych prowadzony „na ślepo”. Automatyzacja to doskonały sposób na oszczędność czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne działania.

Innym ogromnym plusem programów z branży marketing automation jest ich łatwa integrowalność z innymi systemami działającymi w firmie. Mowa tu głównie, w dużej mierze o systemach zarządzania relacjami z klientami, takich jak np crm online czy ERP.
19/06/07, 10:36:04