Menu strony
Thomas-It

Bądź najlepszy w wybranej dziedzinie

dość poprawnie politycznie mawia się, iż możesz osiągnąć wszystko czego pragniesz, możesz być kim chcesz. warto przyznać, iż to trochę amerykańskie gadanie, gdyż każdy z nas posiada jakieś zdolności do bardziej skutecznego wykonywania jednej lub innej rzeczy. Są jak najbardziej geniusze, którzy czego nie dotkną zamieniają w złoto. Ale jest ich niewiele, są to jednostki wybitne. Zresztą, masz wśród swoich przyjaciół osobę takiego typu? No właśnie.


Nie ma co się denerwować na twierdzenie, że każdy z nas ma ograniczenia. Co w takim stwierdzeniu niedorzecznego, kiedy jedna osoba jest lepsza zdolna od innej w tematach technicznych, zagadnieniach ścisłych, a kolejna jest bardziej obyta w pojmowaniu abstrakcyjnym, artystycznym. jedynie zrozumienie tego typu różnic i ich przyjęcie, jako coś normalnego pozwala stworzyć coś fajnego osobom o odmiennych zdolnościach.

Nie bądź fachowcem od każdej dziedziny, ponieważ będziesz faktycznie do niczego. Liczy się wąska specjalizacja, w której można się cudownie rozwijać. Nie znasz się na komputerach, jesteś beznadziejny w zagadnieniach ścisłych, zostaw to lepszym. Praca informatyka to dość specyficzna działalność, osoba, która zajmuje się programowaniem, myśli inaczej, niż człowiek, który pisze książki. W obu tych przypadkach trzeba odznaczać się wybitnym skupieniem i oryginalnymi zdolnościami, ale mózgi obu tych osób funkcjonują zupełnie inaczej.


pracownik IT podczas pracy
Co jeszcze niezbędne. Nie obawiaj się zmiany, jeśli coś ci przeszkadza. Pracujesz w biurze, w każdy dzień bite osiem godzin, a jednocześnie wiesz, iż mógłbyś to robić jako freelancer.

Zaciekawił Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź ryczałt ewidencjonowany szybko, tu znajduje się coś, co z pewnością także będzie równie ciekawe.

Freelancerzy coraz bardziej śmielej poruszją się po rynku pracy, wykonując swoje zadania skuteczniej niźli miałoby to miejsce w biurze. wiadomo, podobnie, jak ścisłowiec i humanista czują się lepiej w różnych dziedzinach, podobnie jedna osoba lepiej pracuje w biurze, inna jako wolny strzelec.

najistotniejsze to dostosować własne możliwości do warunków, specyfiki, zadań, czy to w obszarze zadaniowym, czy w pozostałych życiowych sferach. Tak zrozumiane ograniczenia sprowadzą więcej dobrego niż złego. Po co się oszukiwać, iż damy radę ze wszystkim, a później przeżywać? Nie warto, korzystniej robić to, co się najlepiej umie. wyniki zawsze będą korzystniejsze.
20/10/03, 07:23:06