Menu strony
Thomas-It
Sieci
sii, serwery, outsourcing it

Outsourcingowe zlecenia it na rynku

Technologie dwudziestego pierwszego wieku przeganiają idee, jakie obecne były jeszcze kilka lat wcześniej. Informatyzacja dotknęła właściwie każdą branżę, od edukacji, przez hodowle na fermach, do pracy szpitali, nie wspominając już o eksperymentach naukowych, z którego to środowiska wywodzi się wszystko, co obecnie znamy pod postaciami Internetu, telefonów komórkowych i innych licznych elektronicznych urządzeń.
internet

Bezpieczeństwo sieci przedsiębiorstwa

Współcześnie w przeważającej części przedsiębiorstw używane są sieci komputerowe, a z pewnością wszystkie posiadają łącza internetowe. Połączenia sieciowe dają niepoliczalne korzyści, w tej kwestii nie może być żadnych zastrzeżeń. Ale trzeba pamiętać, że niosą ze sobą także sporo pułapek. Bezpieczeństwo sieci wszystkim właścicielom firm przysparza trosk.
wersjonowanie oprogramowania

Usługi informatyczne w firmach

Na dzień dzisiejszy często można natknąć się na hasła w rodzaju „outsourcing IT Warszawa”, przykładowo na stronach WWW. Ten obco brzmiący zwrot wiąże się z technologiami komputerowymi. Chodzi konkretnie o oferowanie przedsiębiorstwom usług wiążących się z komputerami i siecią przez ekipy z zewnątrz. Na dzień dzisiejszy bowiem zdecydowana większość firm wymaga tego typu usług.
salon z telewizorem

Jak bardzo się zmieniły aparaty telefoniczne w ciągu ostatnich lat, jak kupić najlepszy telefon dla starszej osoby.

Telefonia w ostatnich latach przeszła praWDziwą rewolucję. Przede wszystkim bardzo duży wpływ na to miało upowszechnienie telefonii komórkowej, przez to w zasadzie każdy dzisiaj nosi ze sobą telefon.
Serwer

Rozwiązania serwerowe dla firm

Wydajne i sprawne serwery to współcześnie podstawa ważnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych znanych przedsiębiorstw, jak również w małych firmach należy koniecznie zadbać, aby pakiety danych wysłane z jakiegoś punktu A przedostały się jak najszybciej do punktu B. Nowatorskie aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel elektroniczny, witryny WWW oraz całe wachlarze odmiennych usług świadczonych przez sieć internet, intranet ,a także ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby znajdujące się w sieci.
Thomas-it

Zmiany w serwerowni

Na stworzenie strony internetowej i na usługi informatyczne scala się wiele składników i potrzebni są odpowiedni pracownicy. Ważni są programiści, którzy tworzą strony internetowe w języku programowania, przez grafików pracujących nad jej wyglądem, po administratorów sieci. Współpraca taka może trwać tylko do założenia strony internetowej, jednak dłuższe uzgodnienia także są możliwe.
Thomas-it

Łącze internetowe w przedsiębiorstwie

W XXI wieku bazą do działania każdej działalności gospodarczej jest zaplecze technologiczne, którego jedną z podstawowych składowych stanowi jak najmniej ograniczona możliwość wykorzystywania łącza internetowego. Aby było to możliwie najtańsze przy jak najwyższej wydajności korzysta się z tak zwanych „switch’ów”. Ważny jest też wybór właściwego serwera. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym tekście.