Sieci
internet

Bezpieczeństwo sieci przedsiębiorstwa

W dzisiejszych czasach w większości firm znajdują się sieci komputerowe, a z pewnością wszystkie mają łącza internetowe. Technologie sieciowe dają bezsprzeczne korzyści, w tej kwestii nie może być żadnych zastrzeżeń. Ale trzeba pamiętać, że niosą ze sobą również dużo pułapek. Bezpieczeństwo sieci wielu właścicielom biznesów przysparza trosk.
Serwer

Rozwiązania serwerowe dla firm

Wydajne i sprawne serwery to teraz podstawa ważnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych cenionych przedsiębiorstw, a także w mniejszych przedsiębiorstwach warto koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z jakiegoś punktu A przedostały się jak najszybciej do punktu B. Najnowsze aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel elektroniczny, strony WWW oraz całe wachlarze odrębnych usług świadczonych przez sieć internet, intranet oraz ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w Internecie.
wersjonowanie oprogramowania

Usługi informatyczne w firmach

Obecnie często można natknąć się na hasła w rodzaju „outsourcing IT Warszawa”, przykładowo na stronach internetowych. Ten obco brzmiący zwrot ma związek z technologiami komputerowymi. Chodzi mianowicie o zapewnianie firmom usług związanych ze sprzętem komputerowym i siecią przez ekipy zewnętrzne. Na dzień dzisiejszy bowiem przeważająca liczba przedsiębiorstw wymaga takich usług.
Thomas-it

Zmiany w serwerowni

Na stworzenie strony internetowej i na usługi informatyczne składa się wiele czynników i wielu pracowników. Ważni są programiści, którzy tworzą strony internetowe w języku programowania, graficy, kształtujący jej wygląd, oraz administratorzy sieci. Współpraca taka może trwać tylko do założenia strony internetowej, jednak dłuższe uzgodnienia także są możliwe.
sii, serwery, outsourcing it

Outsourcingowe zlecenia it na rynku

Technologie dwudziestego pierwszego wieku przeganiają wynalazki, które obecne były jeszcze kilka lat wcześniej. Informatyzacja objęła właściwie każdą branżę, od edukacji, przez rolnictwo, do pracy szpitali, nie wspominając już o eksperymentach naukowych, z którego to środowiska zrodziło się wszystko, co obecnie znamy pod postaciami Internetu, telefonów komórkowych i pozostałych elektronicznych przedmiotów.
salon z telewizorem

Jak bardzo się zmieniły aparaty telefoniczne w ciągu ostatnich lat, jak kupić najlepszy telefon dla starszej osoby.

Telefonia przez ostatnie lata bardzo się zmieniła. Przede wszystkim ogromny wpływ na to miało upowszechnienie telefonii komórkowej, przez to praktycznie każdy dzisiaj posiada przy sobie telefon.
Thomas-it

Łącze internetowe w przedsiębiorstwie

W XXI wieku bazą do funkcjonowania każdej firmy jest zaplecze technologiczne, którego jedną z głównych elementów stanowi jak najpłynniejsza możliwość użytkowania łącza internetowego. By było to stosunkowo tanie przy maksymalnej wydajności używa się tak zwanych „switch’ów”. Istotny jest też wybór odpowiedniego serwera. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym artykule.