Fotografia
dziecko

Unikatowe zdjęcia niemowlaków

Jest okazja wyraźnie zauważyć, także, podczas gdy nie posiada się nazbyt sporo wspólnego z taką konkretną dziedziną jak fotografia, iż wyłania się coraz więcej zdjęć dzieci. I nie pozostają to zdjęcia podstawowe, lecz rzeczywiście wyjątkowo oryginalne. Te, po których natychmiastowo można zauważyć, że dla wykonujących je fotografów były czymś więcej aniżeli wyłącznie zwykłym zdjęciem. Widać, iż ludzie je wykonujący to artyści, którzy własną pracę uważają za wyzwanie.
gopro

Zacznij swoją znajomość z fotografią! Zaznajom się z możliwościami innowacyjnych aparatów!

Fotografia przeradza się w coraz chętniej selekcjonowane zainteresowanie. Uchwycenie obrazu fascynuje wciąż kolejne jednostki. Jak zacząć swoją wędrówkę z fotografią?
obiektyw

Jak dobierać obiektyw? Na co zwracać uwagę? Czy warty zakupienia jest obiektyw stałoogniskowy?

Wielu użytkowników aparatów z wymiennymi obiektywami, po jakimś okresie zapoznawania się z nowym sprzętem i dołączonym doń obiektywem, rozpoczyna poszukiwanie czegoś zupełnie innego, nowego, czasem niestandardowego. Kiedyś w systemie analogowej fotografii nie było to wielki kłopot, bo kupowało się obiektyw, który jest właściwy do klatki filmowej 35 mm. Natomiast w świecie cyfrowa fotografia niedoświadczony fotograf może się łatwo zagubić. Jak więc dobrać najlepszy obiektyw?
Filmowanie z powietrza

Każdy może posiadać własne swoje zdjęcia z góry

Ile razy było tak, iż chcieliśmy by nasz film posiadał również ujęcia zrobione z góry, bo chcieliśmy udowodnić jak fajnie wygląda jakiś napis wykonany z kwiatów, albo zwyczajnie pragnęliśmy pokazać wielość osób, która z nami była? Dzisiaj to wszystko jest realne, a co więcej możemy to otrzymać bez żadnego trudu. Starczy, że okupimy się w odpowiednie narzędzie, które zasilane jest małymi silniczkami i równocześnie sterowane jest zdalnie z ziemi.
aparat

Kilka porad na temat wybierania cyfrowego aparatu, dlaczego warto pomyśleć o sprzęcie Sigmy.

Aktualnie zakup porządnego aparatu nie jest żadnym problemem, w sklepach są ich dziesiątki jeśli nie setki różnych modeli. Porządne aparaty można kupić w zasadzie we wszystkich większych miastach, przykładowo w Szczecinie funkcjonuje kilka sklepów specjalistycznych, lecz można również tego typu sprzęt kupić w licznych marketach. Zasadniczo aparaty dzielą się na dwie podstawowe grupy, to znaczy kompakty i lustrzanki, każdy z tych rodzajów będzie miał swoje wady i zalety.

Początek przygody z fotografią

W końcu zrealizowaliśmy nasze marzenia i staliśmy się posiadaczem wymarzonej lustrzanki. Często nie mamy jednak świadomości, że obiektywy kitowe, jakie standardowo producenci dołączają do sprzedawanych modeli, są niezbyt wygórowanej jakości i spełnią nasze oczekiwania wyłącznie w początkowym okresie naszej zabawy z fotografią. Dlatego warto już na wstępie dokupić dodatkowe akcesoria do naszego aparatu, gdyż dobierając w sposób przemyślany zestaw obiektywów, sprawimy, że nasz sprzęt będzie wykonywał satysfakcjonujące nas fotografie.