Menu strony
Thomas-It
Fotografia
aparat

Kilka porad na temat wybierania cyfrowego aparatu, dlaczego warto pomyśleć o sprzęcie Sigmy.

Aktualnie zakup porządnego aparatu nie stanowi żadnego problemu, na sklepowych półkach są ich ogromne ilości rozmaitych modeli. Dobre aparaty kupić już można w zasadzie we wszystkich większych miastach, na przykład w Szczecinie funkcjonuje kilka sklepów specjalistycznych, lecz też można taki sprzęt kupić w licznych marketach. Generalnie aparaty dzielą się na dwie główne grupy, czyli lustrzanki i kompakty, każdy z tych rodzajów posiada jakieś wady i zalety.
gopro

Zacznij swoją znajomość z fotografią! Zaznajom się z możliwościami innowacyjnych aparatów!

Fotografia przeobraża się w coraz częściej selekcjonowane zainteresowanie. Złapanie obrazu oczarowuje wciąż kolejne jednostki. Jak zacząć swoją przygodę z fotografią?
dziecko

Unikatowe zdjęcia niemowlaków

Jest okazja dokładnie zauważyć, także, gdy nie ma się zbyt sporo wspólnego z tą konkretną dziedziną jak fotografia, że wyłania się coraz więcej fotografii z dziećmi. I nie będą to zdjęcia podstawowe, ale rzeczywiście bardzo unikatowe. Te, po których natychmiastowo da się spostrzec, iż dla autorów są czymś więcej niż tylko zwykłym zdjęciem. Widać, że ludzie je robiący to artyści, którzy własną pracę postrzegają jako wyzwanie.
obiektyw

Jak dobierać obiektyw? Na co zwracać uwagę? Czy warty zakupienia jest obiektyw stałoogniskowy?

Spora liczba użytkowników aparatów z obiektywami wymiennymi, po jakimś okresie zapoznawania się z kupionym sprzętem i dołączonym do niego obiektywem, rozpoczyna poszukiwanie czegoś całkowicie innego, nowego, czasami niestandardowego. Dawniej w systemie analogowej fotografii nie było to wielki kłopot, ponieważ kupowało się obiektyw, który jest właściwy do klatki filmowej 35 mm. W świecie zaś cyfrowa fotografia niedoświadczony fotograf może się łatwo zagubić. Jak więc wybrać najbardziej właściwy obiektyw?
Filmowanie z powietrza

Każdy może posiadać własne swoje zdjęcia z góry

Jak często było tak, iż pragnęliśmy by nasz film posiadał też ujęcia robione z góry, gdyż pragnęliśmy pokazać jak wspaniale wygląda jakiś napis ułożony z kwiatów, albo zwyczajnie chcieliśmy uwiecznić ilość tłumu, która z nami pokazała się? Teraz to wszystko jest realne, a co więcej możemy to otrzymać bez najmniejszego wysiłku. Starczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie urządzenie, które zasilane jest niewielkimi silniczkami oraz równocześnie sterowane jest zdalnie z ziemi.

Początek przygody z fotografią

Wreszcie spełniliśmy nasze marzenia i jesteśmy posiadaczem wymarzonej lustrzanki. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, że popularne „kity”, jakie zazwyczaj producenci dołączają do sprzedawanych modeli, są niezbyt wygórowanej jakości i spełnią nasze oczekiwania wyłącznie w pierwszym etapie naszej zabawy z fotografią. Dlatego trzeba od początku dokupić dodatkowe akcesoria do naszego sprzętu, gdyż dobierając świadomie zestaw ”szkieł”, sprawimy, że nasz sprzęt będzie robił satysfakcjonujące nas zdjęcia.