Menu strony
Thomas-It
Fotografia
obiektyw

Jak dobierać obiektyw? Na co zwracać uwagę? Czy warty zakupienia jest obiektyw stałoogniskowy?

Wielu użytkowników aparatów z obiektywami wymiennymi, po jakimś okresie zapoznawania się z kupionym sprzętem i dołączonym do niego obiektywem, zaczyna poszukiwanie czegoś całkowicie innego, nowego, czasem niestandardowego. Dawniej w systemie fotografii analogowej nie było to wielki kłopot, gdyż nabywało się obiektyw, jaki pasuje do klatki filmowej 35 mm. Natomiast w świecie cyfrowa fotografia niedoświadczony fotograf może się łatwo zagubić. Jak więc wybrać najlepszy obiektyw?
dziecko

Unikatowe zdjęcia niemowlaków

Da się wyraźnie zauważyć, także, gdy nie posiada się zbytnio sporo wspólnego z tego typu konkretną dyscypliną jak fotografia, iż wyłania się coraz więcej fotografii dziecięcych. I nie są to zdjęcia typowe, ale rzeczywiście bardzo niebanalne. Takie, po jakich natychmiast można zauważyć, iż dla wykonujących je fotografów były czymś więcej aniżeli jedynie prostym zdjęciem. Można spostrzec, iż ludzie je wykonujący to artyści, którzy własną pracę traktują jak pasję.
aparat

Kilka porad na temat wybierania cyfrowego aparatu, dlaczego warto pomyśleć o sprzęcie Sigmy.

Aktualnie zakup porządnego aparatu nie stanowi żadnego problemu, na sklepowych półkach są ich ogromne ilości rozmaitych modeli. Dobre aparaty kupić już można w zasadzie we wszystkich większych miastach, na przykład w Szczecinie funkcjonuje kilka sklepów specjalistycznych, lecz też można taki sprzęt kupić w licznych marketach. Generalnie aparaty dzielą się na dwie główne grupy, czyli lustrzanki i kompakty, każdy z tych rodzajów posiada jakieś wady i zalety.
gopro

Zacznij swoją znajomość z fotografią! Zaznajom się z możliwościami innowacyjnych aparatów!

Fotografia przeobraża się w coraz częściej selekcjonowane zainteresowanie. Złapanie obrazu oczarowuje wciąż kolejne jednostki. Jak zacząć swoją przygodę z fotografią?
Filmowanie z powietrza

Każdy może posiadać własne swoje zdjęcia z góry

Jak często było tak, iż pragnęliśmy by nasz film posiadał też ujęcia robione z góry, gdyż pragnęliśmy pokazać jak wspaniale wygląda jakiś napis ułożony z kwiatów, albo zwyczajnie chcieliśmy uwiecznić ilość tłumu, która z nami pokazała się? Teraz to wszystko jest realne, a co więcej możemy to otrzymać bez najmniejszego wysiłku. Starczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie urządzenie, które zasilane jest niewielkimi silniczkami oraz równocześnie sterowane jest zdalnie z ziemi.

Początek przygody z fotografią

Wreszcie spełniliśmy nasze marzenia i jesteśmy posiadaczem wymarzonej lustrzanki. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, że popularne „kity”, jakie zazwyczaj producenci dołączają do sprzedawanych modeli, są niezbyt wygórowanej jakości i spełnią nasze oczekiwania wyłącznie w pierwszym etapie naszej zabawy z fotografią. Dlatego trzeba od początku dokupić dodatkowe akcesoria do naszego sprzętu, gdyż dobierając świadomie zestaw ”szkieł”, sprawimy, że nasz sprzęt będzie robił satysfakcjonujące nas zdjęcia.