Menu strony
Thomas-It
Zegarek
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zauważyliście, że sprężyny znajdują się wszędzie? Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby wskazać”wyliczyć co najmniej parę przedmiotów, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Dla przykładu choćby zegarek. Naturalnie, sprężynka w zegarku jest niewielka, ale niezwykle istotna.
Sprężyny

Poznaj sprężyny lepiej

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się w większości przedmiotów codziennego użytku? Trzeba tylko porozglądać się dookoła, aby wymienić co najmniej kilka rzeczy, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby dla zabawy możemy zastanowić się, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.

Sprężyny - czy wiesz gdzie są?

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się w większości przedmiotów codziennego użytku? Należy tylko porozglądać się wokół siebie, żeby wymienić choćby kilka przedmiotów, których działanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby w ramach rozrywki możemy zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.