Menu strony
Thomas-It
Sprężyny
maszyna

Rola sprężyn w technologii

Sprężyny to ważne części. Praktycznie mało z nas zdaje sobie z tego sprawę, jak przydatne są takie maleńkie elementy. A sprężyny są wszędzie. Zerknij na swój zegarek – o ile nie nosisz na nadgarstku czasomierza cyfrowego, raczej na pewno twój typ jest napędzany przez niewielkie sprężyny. A potem przyglądnij się łóżku, na którym zazwyczaj odpoczywasz. Jest wygodne? A to z tej przyczyny, że w trzewiach niego są zainstalowane małe sprężyny.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zauważyliście, że sprężyny znajdują się wszędzie? Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby wskazać”wyliczyć co najmniej parę przedmiotów, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Dla przykładu choćby zegarek. Naturalnie, sprężynka w zegarku jest niewielka, ale niezwykle istotna.
Sprężyny

Poznaj sprężyny lepiej

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się w większości przedmiotów codziennego użytku? Trzeba tylko porozglądać się dookoła, aby wymienić co najmniej kilka rzeczy, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby dla zabawy możemy zastanowić się, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.
Sprężyna

Jaką rolę spełniają sprężyny

Sprężyny to jeden z głównych modułów, który bierze udział w budowie maszyn jak również i urządzeń. Jej funkcja to rola łącznika potrzebnego do tzw. połączeń sprężystych.

Sprężyny - czy wiesz gdzie są?

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się w większości przedmiotów codziennego użytku? Należy tylko porozglądać się wokół siebie, żeby wymienić choćby kilka przedmiotów, których działanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby w ramach rozrywki możemy zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.