Sprężyny
maszyna

Rola sprężyn w technologii

Sprężyny to kluczowe części. Generalnie mało z nas zdaje sobie z tego sprawę, jak przydatne są takie maleńkie elementy. A sprężyny funkcjonują wszędzie. Popatrz na swój zegarek – jeśli nie posiadasz na nadgarstku zegarka cyfrowego, raczej na pewno twój model jest napędzany przez specjalne sprężyny. A następnie przyglądnij się łóżku, na którym często odpoczywasz. Jest wygodne? A to z tej przyczyny, że w trzewiach niego są umieszczone niewielkie sprężyny.
Sprężyna

Jaką rolę spełniają sprężyny

Sprężyny to jeden z najważniejszych modułów, który bierze czynny udział w powstawaniu maszyn. Jej funkcja to rola spoiwa koniecznego do tzw. połączeń sprężystych.

Sprężyny - czy wiesz gdzie są?

Czy zauważyliście, iż sprężyny znajdują się w całym naszym domu? Trzeba tylko porozglądać się dookoła, by wskazać”wyliczyć przynajmniej parę przedmiotów, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby w ramach rozrywki możemy zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują sprężyny.
Sprężyny

Poznaj sprężyny lepiej

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się w większości przedmiotów codziennego użytku? Trzeba tylko porozglądać się dookoła, aby wskazać”wyliczyć choćby parę przedmiotów, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy możemy pomyśleć, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny są w całym naszym domu? Należy tylko porozglądać się dookoła, żeby wskazać”wyliczyć choćby kilka przedmiotów, których działanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Przykładem może być chociażby zegarek. Oczywiście, sprężynka w zegarku jest maleńka, lecz bardzo ważna.