Menu strony
Thomas-It
Sprężyny
Sprężyna

Jaką rolę spełniają sprężyny

Sprężyny to jeden z głównych modułów, który bierze czynny udział w konstruowaniu maszyn. Jej rola to rola spoiwa koniecznego do tzw. połączeń sprężystych.
maszyna

Rola sprężyn w technologii

Sprężyny to bardzo istotne elementy. Praktycznie mało z nas zdaje sobie z tego sprawę, jak przydatne są takie maleńkie elementy. A sprężyny są wszędzie. Spoglądnij na swój zegarek – jeśli nie posiadasz na nadgarstku zegarka cyfrowego, raczej na pewno twój model jest napędzany przez specjalne sprężyny. A następnie przypatrz się łóżku, na którym często śpisz. Jest mięciutkie? A to dlatego, że wewnątrz niego są zainstalowane niewielkie sprężyny.
Sprężyny

Poznaj sprężyny lepiej

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się w większości przedmiotów codziennego użytku? Trzeba tylko porozglądać się dookoła, aby wskazać”wyliczyć choćby parę przedmiotów, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy możemy pomyśleć, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.
Sprężyny

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny są w całym naszym domu? Należy tylko porozglądać się dookoła, żeby wskazać”wyliczyć choćby kilka przedmiotów, których działanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Przykładem może być chociażby zegarek. Oczywiście, sprężynka w zegarku jest maleńka, lecz bardzo ważna.

Sprężyny - czy wiesz gdzie są?

Czy zauważyliście, iż sprężyny są w całym naszym domu? Trzeba tylko rozejrzeć się dookoła, by wskazać”wyliczyć choćby kilka przedmiotów, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy możemy zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.