Menu strony
Thomas-It
Technologia
telefony

Urządzenia od firmy Microsoft, jakie cechują się sporą innowacyjnością

Marka Microsoft od wielu lat już znana jest z tego, że wytwarza wysokiej jakości oprogramowanie komputerowe. Da się śmiało przyznać, że nie ma dla niej konkurencji. Nade wszystko również dzięki temu zachowuje pozycję lidera. Oprogramowanie komputerowe tej firmy zawsze dostosowane było do typowych, ale i nowoczesnych programów komputerowych, w związku z czym tak ochoczo robią użytek z niego użytkownicy z całego świata. Od jakiegoś czasu Microsoft znany jest także z tego, że ma do zaproponowania swoim klientom gadżety, które odznaczają się wyraźną nowatorską konstrukcją.
loadbalancer

Dobrze jest skorzystać z opcji, które dają nam nowoczesne technologie i cieszyć się ich zaletami, które wcześniej nie były dostępne

Jeśli choćby raz spotkałeś się z wyrażeniem „load balancer”, a nie jesteś specem od serwerów, z pewnością chciałbyś wiedzieć, co to jest.
Rozpocznijmy od samego powstania i znaczenia load balancera, by później przejść do jego plusów.
wnętrze biura

Używajmy tego co najnowsze - zobacz porady

Wszyscy świetnie wydajemy sobie sprawę z tego, jak prędko przemienia się technologia, to co miesiąc temu było nowinką, w tym momencie jest już stara, przez to właśnie jeśli chcemy rozbudowywać swój komputer, to ciągle trzeba się zaopatrywać w jak najcudowniejsze sprzęty, które z pewnością będą nam mogły służyć przez sporo lat, nawet kiedy pierwotne parametry już nie będą aktualne.
technologie

Cloud computing – jakie daje opcje

W dwudziestym pierwszym wieku przeróżnego rodzaju technologie informatycznie mogą znacznie ułatwić pracę. Pośród coraz popularniejszych zjawisk w świecie informatyki jest tzw. chmura obliczeniowa. Jest to znacznie charakterystyczny model przetwarzania danych, który pozwala użytkownikowi komputera na korzystaniu z dysków i programów, które nie znajdują się wprost na jego sprzęcie, ale na serwerze i ulegają udostępnieniu poprzez firmy. W rezultacie możliwe jest przykładowo magazynowanie nieodzownych plików bez zajmowania przestrzeni na dysku komputera; jest to duże usprawnienie pracy, ponieważ dzięki temu można mieć do nich dostęp z różnych urządzeń, w tym mobilnych.
Lecący dron

Nowatorskie technologie, czyli co współcześnie umożliwia nam technika

Współczesny świat zmienia się w błyskawicznym tempie. To, co obecnie będzie dla nas codziennością, jeszcze wiele lat temu w ogóle się nam nie śniło. Obecnie większość z nas chętnie zasięga po nowoczesne rozwiązania, które zazwyczaj wykorzystywane są tylko i wyłącznie rozrywce.
praca

Praca programisty – najważniejsze informacje o pracy w branży informatycznej

W dzisiejszych czasach nie da się nie zgodzić się z tym, że analizując progres wielorakich dziedzin, największą popularnością cieszy się dział nowych technologii. Widać to przede wszystkim po tym, jak szeroko nie tylko w gospodarstwach domowych jak i firmach rozpowszechnione są komputery. Z tego powodu istnieje znaczny popyt na wielorakich fachowców posiadających wiedzę gwarantującą całkowite wykorzystanie możliwości tych urządzeń.
Praca przy komputerze

Wszystko co powinno się wiedzieć o rozproszonym przetwarzaniu danych

Od lat trwają prace mające na celu stworzenie prototypowego komputera kwantowego. Ma być on tańszy od wcześniej stosowanych superkomputerów, a przez jego ogromne możliwości obliczeniowe będzie on niezbędny w kryptografii i przetwarzaniu danych.
sprzęt komputerowy

Sprawdź co atrakcyjnego posiadają w swojej ofercie sklepy online z komputerami!

Poszukujesz fenomenalnego prezentu dla swojego brata, synka czy też męża? Już dzisiaj pomyśl z czego może ucieszyć się najbardziej! Spora część mężczyzn fascynuje się kultowymi gadżetami , a także nowoczesną techniką. W obecnych czasach trudno nam będzie spotkać chłopaka, który nie marzy o nowym samochodzie, telefonie lub pececie.

Popularne akcesoria do laptopów

W dwudziestym pierwszym wieku często warto w celu nabycia perfekcyjnych akcesoriów do komputera, odwiedzić witryny sklepów internetowych sprzedających takiego typu ciekawe artykuły. Rady amatorów na temat dobrego tuszu do drukarek okazują się zazwyczaj równie niebagatelne. Da się je odnaleźć dla przykładu w rozlicznych artykułach w prasie jak również broszurach reklamowych.
czujnik temperatury

Czym są i do czego służą tensometry? Czy warto korzystać z tego rodzaju urządzeń, w których sytuacjach się najbardziej sprawdzają?

Czujniki tensometryczne, które nazywane są także jako tensometry, to podstawowy element każdej wagi elektronicznej. To również niezbędne urządzenie do pomiaru sił ściskających, naprężeń i tym podobnych. Często spotkać jesteśmy w stanie je w układach automatyki, w jakich zachodzi niezbędność dokonywania pomiarów wagowych, przykładowo ciężaru zbiorników magazynujących surowce czy platform najazdowych. Czujniki tego rodzaju zlokalizowane są pod podporami zbiornika lub platformy. W połączeniu z odpowiednimi urządzeniami pomiarowymi można realizować pomiar mas, surowców lub dozowania.
1 2