Menu strony
Thomas-It
Technologia
komputer

Nie wiesz, w jakich miejscach kupować pewne akcesoria komputerowe? Sklepy internetowe to świetny wybór

Wielu ludzi zastanawia się, gdzie najkorzystniej jest robić zakupy. Są wielbiciele tradycyjnych zakupów, lecz wzrasta też grupa osób, które ponad wszystko cenią sobie kupowanie wymaganych artykułów przez Internet. Wolą zakupy online i przy uzupełnianiu lodówki, i przy poszukiwaniach sprzętu, np. akcesoriów do komputera. Biorąc pod uwagę fakt, jak szybko rozwija się ta branża, jest to rewelacyjny wybór, ponieważ w sklepie internetowym zawsze będziemy mieć dostęp do bieżących produktów. W tradycyjnych sklepach, w szczególności tych w mniejszych miastach, na przykład na właśnie pojawiający się na rynku znakomity router firmy Ovislink czasem należy poczekać parę dni.
Praca przy komputerze

Wszystko co powinno się wiedzieć o rozproszonym przetwarzaniu danych

Od lat toczą się prace mające na celu stworzenie pierwszego na świecie komputera kwantowego. Ma być on tańszy od dotychczas stosowanych superkomputerów, a przez jego niezwykłe możliwości obliczeniowe będzie on niezbędny w kryptografii i przetwarzaniu informacji.
telefony

Urządzenia od firmy Microsoft, jakie cechują się sporą innowacyjnością

Marka Microsoft od wielu lat już znana jest z tego, że produkuje wysokiej jakości oprogramowanie komputerowe. Można śmiało stwierdzić, że nie ma dla niej konkurencji. Głównie również przez to utrzymuje opinię lidera. Oprogramowanie do komputerów tejże marki każdorazowo przystosowane pozostawało do typowych, ale i nowatorskich systemów komputerowych, w związku z czym tak ochoczo korzystają z niego użytkownicy z całego świata. Od pewnego czasu Microsoft znany jest również z tego, że ma do zaproponowania swoim sympatykom gadżety, jakie wyróżniają się dużą innowacyjnością.
Lecący dron

Nowatorskie technologie, czyli co współcześnie umożliwia nam technika

Współczesny świat odmienia się w ogromnym tempie. To, co dzisiaj jest dla nas typowe w wykorzystaniu codziennym, jeszcze kilkanaście lat temu nie mogło się nam nawet przyśnić. Obecnie wielu z nas często sięga po innowacyjne rozwiązania, które często służą tylko i wyłącznie rozrywce.
loadbalancer

Dobrze jest skorzystać z opcji, które dają nam nowoczesne technologie i cieszyć się ich zaletami, które wcześniej nie były dostępne

Jeżeli choć raz spotkałeś się z wyrażeniem „load balancer”, a nie jesteś fachowcem od serwerów, niewątpliwie chciałbyś wiedzieć, co to jest.
Rozpocznijmy od samego pojawienia się i znaczenia load balancera, by później przejść do jego zalet.
kobieta z białym aparatem fotograficznym

Wszystko idzie do przodu

Jeszcze kilka lat temu szczytem planów było posiadanie ciężkiego oraz zazwyczaj słabo wygodnego aparatu fotograficznego, który zdjęcia wykonywał na specjalnej kliszy. Kiedy zużyliśmy cały film, a nie posiadaliśmy następnego, to nie mogliśmy już wykonać kolejnych zdjęć, tak samo jak nie było możliwości wyrzucenia ujęć, które nie wyszły idealnie tak, jak to zaplanowaliśmy.
praca

Praca programisty – najważniejsze informacje o pracy w branży informatycznej

W dzisiejszych czasach nie sposób nie zgodzić się z tym, że rozpatrując postęp różnorakich branż, dużą popularnością wyróżnia się dział nowych technologii. Widać to przede wszystkim po tym, jak szeroko zarówno w gospodarstwach domowych jak i przedsiębiorstwach rozpowszechnione są komputery. Z tego powodu istnieje duży popyt na rozmaitych znawców posiadających wiedzę umożliwiającą pełne wykorzystanie możliwości tych urządzeń.
praca na laptopie

Przemień stosunek do laptopa i ciesz się marką

Technologia biegnie naprzód, a my uwiedzeni nowościami technicznymi pędzimy wraz z nią i przy niedogodności z smartfonem mamy wreszcie wymówkę aby kupić nowy i jak nam się wydaje lepszy komputer.
technologie

Cloud computing – jakie daje opcje

Współcześnie różnego typu technologie informatycznie mogą znacznie uprościć pracę. Wśród coraz popularniejszych zjawisk w świecie informatycznym jest tzw. chmura obliczeniowa. Jest to bardzo szczególny model przetwarzania danych, który umożliwia użytkownikowi komputera na korzystaniu z dysków i programów, jakie nie znajdują się bezpośrednio na jego sprzęcie, ale na serwerze i ulegają udostępnieniu poprzez firmy. W efekcie możliwe jest chociażby magazynowanie nieodzownych plików bez magazynowania przestrzeni na dysku komputera; jest to duże usprawnienie pracy, jako że dzięki temu da się posiadać do nich dostęp z rozmaitych urządzeń, w takim mobilnych.
czujnik temperatury

Czym są i do czego służą tensometry? Czy warto korzystać z tego rodzaju urządzeń, w których sytuacjach się najbardziej sprawdzają?

Czujniki tensometryczne, które nazywane są również jako tensometry, to najbardziej istotny element każdej wagi elektronicznej. To również ważne urządzenie do pomiaru sił ściskających, naprężeń i tak dalej. Często zobaczyć możemy je w układach automatyki, w jakich istnieje niezbędność dokonywania pomiarów wagowych, np. ciężaru zbiorników magazynujących surowce czy platform najazdowych. Czujniki takiego typu zlokalizowane są pod podporami zbiornika albo platformy. W połączeniu z właściwymi urządzeniami pomiarowymi można realizować pomiar mas, surowców czy dozowania.
1 2