Menu strony
Thomas-It
Technologia
czujnik temperatury

Czym są i do czego służą tensometry? Czy warto korzystać z tego rodzaju urządzeń, w których sytuacjach się najbardziej sprawdzają?

Czujniki tensometryczne, jakie nazywane są także jako tensometry, to podstawowy element każdego rodzaju wagi elektronicznej. To też niezbędne urządzenie do pomiaru sił ściskających, naprężeń i tak dalej. Często spotkać jesteśmy w stanie je w układach automatyki, w których jest konieczność dokonywania pomiarów wagowych, np. ciężaru zbiorników magazynujących surowce lub platform najazdowych. Czujniki tego rodzaju umieszczone są pod podporami zbiornika albo platformy. W połączeniu z właściwymi urządzeniami pomiarowymi możemy realizować pomiar mas, surowców lub dozowania.
technologie

Cloud computing – jakie daje opcje

W dwudziestym pierwszym wieku rozmaitego typu technologie informatycznie potrafią o wiele ułatwić pracę. Pośród coraz bardziej popularnych zjawisk w świecie informatyki jest tzw. chmura obliczeniowa. Jest to bardzo specyficzny model przetwarzania informacji, jaki pozwala posiadaczowi komputera na korzystaniu z dysków i aplikacji, jakie nie znajdują się wprost na jego sprzęcie, tylko na serwerze i podlegają udostępnieniu przez firmy. W rezultacie możliwe jest chociażby magazynowanie nieodzownych plików bez zajmowania przestrzeni na dysku komputera; jest to duże usprawnienie pracy, ponieważ dzięki temu można posiadać do nich dostęp z różnych urządzeń, w takim mobilnych.
praca na laptopie

Przemień stosunek do laptopa i ciesz się marką

Nowoczesność sunie naprzód, a my nakręceni ciekawostkami technicznymi biegniemy wraz z nią i przy niedogodności z smartfonem posiadamy nareszcie wymówkę aby zakupić nowy i jak nam się zdaje sprawniejszy komputer.
praca

Praca programisty – najważniejsze informacje o pracy w branży informatycznej

W dzisiejszych czasach nie można nie zgodzić się z tym, że obserwując progres rozmaitych branż, sporą popularnością wyróżnia się dział nowych technologii. Widać to między innymi po tym, jak szeroko nie tylko w gospodarstwach domowych jak i spółkach rozpowszechnione są komputery. Nie bez przypadku zatem istnieje duży popyt na rozmaitych fachowców oferujących wiedzę gwarantującą całkowite wykorzystanie potencjału tych urządzeń.
wnętrze biura

Używajmy tego co najnowsze - zobacz porady

Wszyscy wspaniale wydajemy sobie sprawę z tego, jak szybko przemienia się technologia, to co miesiąc temu było nowością, obecnie jest już przestarzała, dlatego właśnie jeśli chcemy rozbudowywać własny komputer, to ciągle trzeba się zaopatrywać w jak najwspanialsze sprzęty, które z pewnością będą nam mogły posłużyć przez dużo lat, nawet jeśli pierwotne parametry już nie będą idealne.
telefony

Urządzenia od firmy Microsoft, jakie cechują się sporą innowacyjnością

Marka Microsoft od wielu lat już znana jest z tego, że wytwarza wysokiej jakości oprogramowanie komputerowe. Da się śmiało przyznać, że nie ma dla niej konkurencji. Nade wszystko również dzięki temu zachowuje pozycję lidera. Oprogramowanie komputerowe tej firmy zawsze dostosowane było do typowych, ale i nowoczesnych programów komputerowych, w związku z czym tak ochoczo robią użytek z niego użytkownicy z całego świata. Od jakiegoś czasu Microsoft znany jest także z tego, że ma do zaproponowania swoim klientom gadżety, które odznaczają się wyraźną nowatorską konstrukcją.
loadbalancer

Dobrze jest skorzystać z opcji, które dają nam nowoczesne technologie i cieszyć się ich zaletami, które wcześniej nie były dostępne

Jeśli choćby raz spotkałeś się z wyrażeniem „load balancer”, a nie jesteś specem od serwerów, z pewnością chciałbyś wiedzieć, co to jest.
Rozpocznijmy od samego powstania i znaczenia load balancera, by później przejść do jego plusów.
Lecący dron

Nowatorskie technologie, czyli co współcześnie umożliwia nam technika

Współczesny świat zmienia się w błyskawicznym tempie. To, co obecnie będzie dla nas codziennością, jeszcze wiele lat temu w ogóle się nam nie śniło. Obecnie większość z nas chętnie zasięga po nowoczesne rozwiązania, które zazwyczaj wykorzystywane są tylko i wyłącznie rozrywce.
Praca przy komputerze

Wszystko co powinno się wiedzieć o rozproszonym przetwarzaniu danych

Od lat trwają prace mające na celu stworzenie prototypowego komputera kwantowego. Ma być on tańszy od wcześniej stosowanych superkomputerów, a przez jego ogromne możliwości obliczeniowe będzie on niezbędny w kryptografii i przetwarzaniu danych.
sprzęt komputerowy

Sprawdź co atrakcyjnego posiadają w swojej ofercie sklepy online z komputerami!

Poszukujesz fenomenalnego prezentu dla swojego brata, synka czy też męża? Już dzisiaj pomyśl z czego może ucieszyć się najbardziej! Spora część mężczyzn fascynuje się kultowymi gadżetami , a także nowoczesną techniką. W obecnych czasach trudno nam będzie spotkać chłopaka, który nie marzy o nowym samochodzie, telefonie lub pececie.
1 2