Menu strony
Thomas-It
Internet
Obsługa komputera

Na straży sieci

Na straży sieci

Bezpieczeństwo sieci w czasie, gdy pojawia się coraz więcej informacji o ofensywach hakerskich, to fundamentalne zagadnienie. Szczególnie dotyczy to firm. Wiele przedsiębiorstw, w tym także te, które operują na polskim rynku, szermuje bardzo cennymi informacjami.
pieniądze ze zbiórki

Social lending na stronach typu kickstarter

Aktualnie zaskakująco często ludzie przejawiają dobroduszność i uczestniczą w różnorodnych kwestach, czy także zbiórkach, jakich zadaniem jest zbiórka dóbr materialnych na oznaczony cel. Jest to rzecz jasna zbiórka publiczna, jaka może zostać przeprowadzona wyłącznie po otrzymaniu zgody od odpowiedniego urzędu. W celu zdobycia takiej zgody, muszą być przedstawione szczegółowe plany związane z organizacją zbiórki, jak również na jaki cel będą zbierane określone dobra.
internet

Kupujemy router - na jakie aspekty trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Rosnąca ilość mobilnych tabletów oraz komputerów powoduje, że coraz częściej występuje konieczność zamontowania w biurze albo domu bezprzewodowego routera. Urządzenia te mają niewielkie rozmiary, przyłącza się do nich zewnętrzne łącze internetowe i po odpowiedniej konfiguracji można zacząć korzystać z większej ilości urządzeń.
komputer

Problemy komputerowe oraz skąd czerpać wiedzę w związku z ecm

W obecnych czasach wystarczy mieć dostęp do Internetu aby zaśmiecić sobie laptopa. Ilość złośliwego oprogramowania w sieci jest bardzo duża, że nie trzeba nawet wchodzić na żadne podejrzane strony. Każdy z nas kto twierdzi, że jego taka sytuacja nie dotyczy, gdyż posiada nowy system antywirusowy, niestety jest w błędzie. W zasadzie każdego dnia ktoś tworzy nowe wirusy, konie trojańskie lub inne szkodliwe programy, które mogą narazić nasz komputer na niespodziewane błędy lub atak z zewnątrz. Bywa, że nie warto podejmować się próby naprawy czegoś, na czym się nie znamy, gdyż możemy wywołać jeszcze większe straty.
Praca przy komputerze

Internet - źródłem porad i informacji

Internet od kiedy powstał został źródłem wiedzy na większość tematów. Internetowy serwis założyć może w zasadzie każdy, i jeśli tylko ma trochę chęci i pomysł, to może zyskać spore grono odbiorców. Coraz większą popularność ostatnimi czasy zaczynają zdobywać serwisy z różnymi poradnikami na najróżniejsze tematy. Popularność ich wzięła się stąd, że wielu ludzi zaczęło wykorzystywać internetowe strony jako podstawowe źródło informacji.
Serwer

Rozwiązania serwerowe dla firm

Dobre i sprawne serwery to teraz podstawa rozwiniętej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych ogromnych przedsiębiorstw, jak również w małych firmach warto koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z jakiegoś punktu A przedostały się jak najszybciej do punktu B. Nowatorskie aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel elektroniczny, witryny WWW oraz wielkie wachlarze innych usług świadczonych przez sieć internet, intranet ,a także ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w Internecie.
komputer

Twój komputer za wolno pracuje? Poznaj sprawdzone sposoby na jego wyczyszczenie ze zbędnych rzeczy

Komputer to sprzęt, który jak każdy inny prędzej czy później się psuje. Szczęśliwie mamy możliwość ochronić go przed nazbyt szybkim zużyciem, a jedną z metod jest troszczenie się o to, aby nie był zaśmiecony. Oczywiście nie zawsze chce nam się przeglądać dokumenty lub programy w poszukiwaniu tych niepotrzebnych, lecz to naprawdę niezbędne, jeśli liczymy na przyspieszenie Windows 7 albo w ogóle szybsze włączanie systemu.
Laptop marki Apple

Który laptop marki Apple na pewno odpowie na Twoje oczekiwania?

W dwudziestym pierwszym wieku niezrównanym pomysłem jest posiadanie laptopa, by w razie potrzeby móc bez trudu skorzystać z udogodnień techniki. Notebooki wymienia się teraz często, zwyczajowo traktując je jako coś nadzwyczaj osobistego, o co warto dbać. Przy takim podejściu należy dokładnie zapoznać się z rynkiem komputerowym, gdy interesuje nas odnalezienie nowego urządzenia. W dzisiejszych czasach liczne udręki powoduje choćby nabycie takiego laptopa, który jest lekki, oraz bezproblemowo pełni wszystkie funkcje komputera stacjonarnego.
tablet

Zalety posiadania tableta

Świetnie, że wzrasta w naszym kraju popyt tablety! Przecież bez żadnego cienia wątpliwości mają one dużo atutów. Tak naprawdę tablety już nie są nowością, toteż rynek jest trochę zapełniony tymi urządzeniami, ale tak czy siak nigdy zakładanie, iż producenci muszą się bać jest bezsensowne. W takim razie wreszcie nieco omówmy najbardziej znaczące zalety tabletów. Bez dwóch zdań są pod każdym względem niesamowite, powodują, że funkcjonowanie ich posiadaczy jest fajniejsze. Naturalnie pod niektórymi względami, lecz przejdźmy nareszcie do meritum.
Społeczność internetowa

MMORPG – gry współczesnych czasów

Internet to jedno z głównych narzędzi ludzkości w XXI wieku. W sieci poszukujemy wiedzy, rozrywki, czy nowych przyjaciół. Nasze życie powoli upływa dwutorowo – faktycznie oraz wirtualnie. W Internecie wyszukujemy też gier. To bowiem jedno z niewielu miejsc, w jakim możemy oddać się rozrywce za darmo. Nie zdumiewa więc fakt, że serwisy zawierające darmowe gry przez Internet cieszą się dużą popularnością.
1 2 3 4 5